هزینه طراحی و ساخت ویلا

اگر می خواهید مکان مناسب و دلخواهی در یک منطقه خوش آب و هوا داشته باشید و به دنبال ساخت ویلا هستید، یکیاز مسائلی که باید به آن بپردازید، تخمین بودجه مالی خود و هزینه طراحی و ساخت ویلا است. گرچه ویلا به عنوان منزل مسکونی تفریحی و یا گاهی لوکس مطرح می شود اما لزوما نباید پر هزینه باشد.

بیشتر بخوانید : طراحی ویلا

در صورت محدودیت منابع مالی می توان با استفاده از راهکارها و رویکردهایی، تا حد ممکن هزینه ساخت ویلا را کاهش داد. 

یکی از اقدامات، انتخاب زمینی است که مسطح و هموار بوده و نیاز به عملیات آماده سازی زیادی نداشته باشد در این صورت بخش قابل توجهی از هزینه ها حذف می شود.

یافتن گزینه های طراحی با قیمت پایین قدم بعدی است. می توان با انجام تحقیقات و بررسی های لازم، شرکت هایی را پیدا کرد که دارای طرحهای آماده ای هستند و با تغییرات کمی می توانند منطبق بر زمین و نیازهای فضایی ویلای شما باشند. در صورت استفاده از این نقشه های آماده، هزینه کمتری را برای طراحی ویلا متقبل خواهید شد. همچنین می توان از طراحان و شرکت هایی کمک گرفت که با تعرفه پایین تری ویلا طراحی می کنند. با پایین آوردن انتظارات خود از فضاهای غیر ضروری و تزیینات غیر عملکردی، ساده سازی روند طراحی ویلا تسهیل می شود. تا حد امکان باید هم در نما و هم در پلان از فرمها و طرحهای ساده استفاده کرد. وجود فرمهای فانتزی یا منحنی و پیچیده، نیازمند مدت زمان طراحی و ساخت بیشتر و در نتیجه هزینه بالاتری است.

انتخاب متریال نیز دارای نقش مهمی در پایین آمدن هزینه ها می باشد. مصالحی وجود دارند که با وجود کیفیت و استحکام خوب، ارزان هستند. این امر ممکن است به علت بعضی خصوصیات ظاهری آنها باشد. یک راهکار مناسب، استفاده از مصالحی است که در نزدیکی سایت ویلا، تولید و یا به فروش می رسند زیرا هزینه حمل و نقل کمتری را موجب می شوند.

می توان متریالی را به کاربرد که همزمان، نماسازی ویلا نیز با آنها انجام شود، در این صورت نماسازی با متریال مجزا از متریال ساختاری، مورد نیاز نخواهد بود.

راه حل دیگر برای ارزان سازی ویلا، استفاده از روشهای ساخت پیشرفته و پیش ساختگی است. ساختارهای پیش ساخته بنا به کاهش قابل ملاحظه زمان ساخت و عدم نیاز به عوامل اجرایی زیاد، می توانند سهم تعیین کننده ای را در پایین آوردن هزینه ها ایفا کنند. به عنوان نمونه استفاده از پارتیشن ها و جداگرهای پیش ساخته ای که فقط نیاز به نصب در محل دارند، باعث پیشرفت سریع پروسه ساخت می شوند. حتی می توان از پله های پیش ساخته نیز به جای راه پله های درجا استفاده کرد.

طراحی ویلا و هزینه

 در مورد سازه ویلا نیز باید این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از ساختارهای باربر به جای ساختارهای قابی و فریمی در الویت است. دیوارهای باربر باعث کاهش در استفاده از فولاد و بتن می شود. اجرای آنها سریعتر است همچنین دیوارهای باربر می توانند همزمان نقش معماری و جدا کنندگی را نیز داشته باشند. در طراحی سازه باید از متخصصانی استفاده کرد که از سنگین سازی اجتناب کرده و به صورت بهینه طراحی می کنند. اجرا و پیاده سازی در فاز سازه، معماری و تاسیسات نیز باید به تیم های با تجربه و با امکانات کافی سپرده شود تا با تاخیرهای غیر قابل پیش بینی باعث طولانی شدن پروسه ساخت و افزایش هزینه ها نشوند.

در پایان باید ذکر گردد که با بهره گیری از راهکارهای عنوان شده و داشتن یک برنامه ریزی صحیح، خواسته ساخت ویلای ارزان، محقق شده، بدون اینکه از کیفیات عملکردی و ظاهری آن کاسته شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]