اتاق ناهارخوری در ویلا

اتاق ناهارخوری ویلا یکی از فضاهای ویلالوکس است که بنا بر سبک طراحی داخلی ویلا و در ارتباط با آشپزخانه و فضای نشیمن ویلا تعریف می شود.

برای مشاوره طراحی اتاق ناهارخوری در ویلا به بخش طراحی ویلا سایت ویلا1000 مراجعه فرمایید.

مواردی باید در طراحی اتاق ناهارخوری ویلا در نظر گرفته شود. اولین نکته قابل توجه این است که این فضا نه تنها برای صرف غذا بلکه به عنوان فضایی برای دورهمی و گفتگو نیز می باشد. نوع چیدمان میز و صندلی ها، نحوه نورگیری و دسترسی به آشپزخانه درکارکرد صحیح آن بسیار مهم است.

این فضا مانند دیگر فضاهای مهم داخلی ویلا نیاز به طراحی صحیح دارد که نشان دهنده هویت آن می باشد.

در ویلا پیوند فضای داخلی با محوطه بیرونی ویلا نقش مهمی در سازماندهی فضایی دارد، تراس ها و سکوها می توانند به فضای غذاخوری پیوسته و در مواقع مورد نیاز، سالن غذا خوری بزرگی را فراهم آورند.

اتاق ناهارخوری در ویلا

محصوریت فضای غذاخوری درجات مختلفی دارد. می تواند کاملا باز و پیوسته با فضاهای دیگر باشد مانند آنچه در طراحی ویلا مینیمال وجود دارد و یا کاملا بسته در ویلا سنتی و یا ویلا کلاسیک.

بین این دو حالت می توان فضاسازی را متصور شد که با المان های سبک و مشبک، مرزبندی ظریفی برای اتاق ناهارخوری ایجاد شود که در عین ارتباط بصری و فیزیکی با فضاهای مجاور، هویت و مکان خاص خود را داشته باشد.

عملکرد اتاق ناهارخوری می تواند محدود به صرف غذا باشد و یا با وسایل صوتی و تصویری مجهز شود که در مواقعی از آنها استفاده می شود.

المان سبک جدا کننده فضای غذاخوری می تواند پارتیشنی باشد که یک شومینه را در خود جای داده است. ترکیب شومینه با میزچوبی و لوستر روستیک، فضای دنج و صمیمی را خلق می کند.

فضای غذا خوری در پلان باز ویلا توسط دو المان عمودی شاخص و امتداد حرکت آنها روی سقف و بالای میز تعریف شده است.

یک پانل شیشه ای ساده و ظریف، وجهی از اتاق ناهارخوری را پوشش داده است که نور فراوان را برای این فضای مدرن و ساده به ارمغان می آورد. تماشای منظره زیبای پیرامون سبز، در حین صرف غذا تجربه دلپذیری است.

سبک ژاپنی با درب های کشویی از چوب و شیشه تزئینات دیواری سنتی و مدرن و سقف شیبدار، اتاق ناهار خوری را شکل داده است. در عین حال که باغ ژاپنی از دور خود نمایی می کند.

تنها یک ستون و اختلاف سطح سقف، دو فضای  نشیمن و ناهار خوری ویلا را از هم متمایز کرده است. در این فضا، مبلمان و دکوراسیون داخلی ویلا نقش مهمی ایفا می کنند.

رنگ غالب فضا سفید و روشن است و نمای دریای آرام وآبی در بازشوهای برگ و سراسر، آرامش این فضا را تقویت می کند.

حتی به سادگی می توان با کفپوشی متفاوت، فضای غذاخوری را تعریف کرد. دسترسی آن به فضای آشپزخانه به واسطه چند سکوی پله ای مقدور است.

فضای بزرگ و مجزایی برای پذیرایی از میهمانان به صرف غذا با طراحی داخلی سنتی و تم های رنگی گرم، محفوظ، با شخصیت یکتایی شکل گرفته است و با وجود بازشوهای بزرگ، از طبیعت بیرونی بهره مند است.

تنها جذابیت این اتاق ناهارخوری مینیمال قاب بندی های بازشوها رو به باغ ویلا و دیوار سفیدی است که گشودگی شفافی را در خود جای داده است.

طرحهای انتزاعی در دیوار به تدریج بزرگتر گشته تا تبدیل به قفسه هایی برای گذاردن اشیا شده و در انتها کاملا گشوده شده و کانتر آشپزخانه را شکل داده است.

نوع مبلمان در اتاق ناهارخوری نیز اهمیت دارد. به عنوان مثال میزهای غذاخوری گرد برای گفتگو و انعطاف در پذیرش تعدا افراد، مناسب تر است. در میزهای مستطیلی دراز و باریک گنجایش بیشتری وجود دارد اما الگوی گفتگویی جالبی وجود ندارد.

سبک مبلمان و آویزهای روشنایی می توانند مدرن، روستیک و معاصر در نظر گرفته شوند. هر یک از این سبک ها حس و حالت خاص و منحصر به فردی در فضا ایجاد می کند. یک میز چوبی با طرح خاص می تواند نقطه کانونی جذابی تعریف شود.

نوع آویز روشنایی و ترکیب رنگ و نقش زیر انداز و تابلوی دیواری در تناسب زیبایی با پارتیشن و سقف چوبی است.

سبک ها و رویکردهای بی شمار و متنوعی در شکل دهی اتاق ناهارخوری ویلا محتمل است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]