ساخت ویلا چوبی

ساخت ویلا چوبی برای تعطیلات در مناطق جنگلی و پر از درخت، بسیار رایج است و می تواند فرمها و طرحهای متنوعی داشته باشد.

برای مشاوره ساخت ویلا چوبی به بخش طراحی ویلا سایت ویلا1000 مراجعه فرمایید.

ایده ساخت ویلا در جنگل با استفاده از چوب های طبیعی یا مهندسی شده، نمای ویلا را تبدیل به ساختاری هماهنگ و پیوسته با درختان زیبای پیرامون می‌کند. ساخت ویلا کوچک در چنین فضایی، به صورت کلبه‌های شکار یا ویلاهتل‌های کوچک شکل می گیرد که می تواند به صورت درجا یا پیش ساخته باشد.

نمونه ویلا

این نمونه ویلا چوبی در کشور زیبای استونی ساخته شده است. این ویلا تنها 28 مترمربع مساحت دارد و شرکت معماری b210architects آن را طراحی کرده ساخته است.

ویلا چوبی

در این طراحی ویلا از طبیعت وحشی الهام گرفته شده است که در حاشیه یک باتلاق قرار دارد. این خانه ویلایی کوچک شبیه اتاقهای معمولی یک هتل نیست. آن در میان درختان توس و باتلاقی که عمق آن در هنگام بارندگی تا زانو می‌رسد قرار گرفته است. در صورتیکه بارندگی و سیلاب زیاد باشد کانو رانی از روی تراس ویلا امکان پذیر است. یک مسیر پیاده روی به تراس در جلوی این بنای ارتفاع یافته می‌رسد.

کل حجم ویلا با تراس‌ محصور شده است. یک تراس پایینی صبحگاهی و پله‌های عظیمی که به بام می رسد و تراس شب به ارتفاع بالای درختان، برای لذت بردن از طلوع خورشید و تماشای ستارگان و پرندگان.

این ویلا برای اقامت یک تا دو نفر در نظر گرفته شده و نهایت راحتی و حریم خصوصی را فراهم می آورد. ساختمان آن از جاهایی دورتر از پیاده راه دیده نمی‌شود.

زوایای تیز اشکال مثلثی این خانه ویلایی کوچک به سبب دیوارهای خاکستری و قهوه ای تیره، در جنگل باتلاقی ادغام شده است.

نما ویلا چوب

این ویلا هتل کوچک در سایتی از ساختمان های تاریخی و لنداسکیپ زیبا قرار گرفته است و برای بازدیدکنندگان حس یک مخفیگاه خصوصی در تماس بسیار نزدیک با طبیعت ایجاد می‌کند. به گفته طراح ویلا هدف خلق فضایی بوده که پیوند مردم با طبیعت را به آنها یادآوری کند. ارزش و ظرافت این پیوند، در حال حاضر در بسیاری جاها ناپدید شده‌است.

ویلای چوبی

هدف طراحی ویلا

ساخت ویلا در میان درختان توس و با هدف آسیب نرساندن به آنها و یک متر بالاتر از سطح زمین و با پایه هایی به بلندی 7 متر درون خاک نرم تثبیت شده است. برای بهترین تناسب طرح با زمین، مدل ویلا نامنظم و به چندین مثلث تقسیم شده است که حول فضای خواب چرخیده اند.

نقشه پلان ویلا، نامعمول با یک ورودی مناسب و یک ایوان زیبا شکل گرفته است.

طراحی داخلی ویلا چوبی

اتاق خواب ویلا مثلثی شکل است که رو به طبیعت وحشی، دیدهای پانورامایی از مناظر دیدنی را فراهم می‌کند. شومینه ویلا نقطه کانونی است و  پرده ها فضا را به عملکردهای مختلفی تخصیص می دهند: یک اتاق خواب و یک فضای کار یا استراحت با مبل های راحتی کوچک. یک حمام کوچک با آینه‌هایی از کف تا سقف نیز در این فضا تعبیه شده است.

پلان ویلا چوبی

فضای زیر راه پله به فضای نگهداری وسایل و تجهیزات می رسد. نمای ویلا، بام و تراس‌ها در یک متریال تک رنگ پوشیده شده اند. چوب تیره و با دوام و حرارت دیده، با هدف اینکه ساختار تا حد امکان هزینه های نگهداری پایینی داشته باشد. از آنجاییکه ویلا در سایتی قرار گرفته است که رسیدن به آن مشکل است، هرگونه اقدام تعمیراتی و کار ساخت و ساز نیازمند راهبردهای ویژه‌ای است تا حداکثر دوام و پایداری فراهم آید.

تمام متریال ساخت ویلا بومی و از محل استخراج شده اند. طراحی داخلی ویلاکوچک همانند سبک طراحی بیرونی به دقت در نظرگرفته شد. با هدف ادغام در طبیعت و ارائه راحتی و کیفیت در استفاده از آنها، به جزئیات در هر مرحله‌ از طراحی و اجرای ویلا چوبی توجه دقیقی شد.

14
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]