ساخت ویلا چوبی

ساخت ویلا چوبی برای تعطیلات در مناطق جنگلی و پر از درخت، بسیار رایج است و می تواند فرمها و طرحهای متنوعی داشته باشد.

برای مشاوره ساخت ویلا چوبی به بخش طراحی ویلا سایت ویلا1000 مراجعه فرمایید.

ایده ساخت ویلا در جنگل با استفاده از چوب های طبیعی یا مهندسی شده، نمای ویلا را تبدیل به ساختاری هماهنگ و در پیوستگی با درختان زیبای پیرامون می سازد. ساخت ویلا کوچک در چنین فضایی، به صورت کلبه های شکار یا ویلاهتل های کوچک شکل می گیرد که می توانند به صورت درجا و یا پیش ساخته باشند.

نمونه ویلا

این نمونه ویلا چوبی در کشور زیبای استونی ساخته شده است. تنها 28 مترمربع مساحت دارد و توسط شرکت معماری b210architects طراحی و ساخته شده است.

در این طراحی ویلا از طبیعت وحشی الهام گرفته شده است که در حاشیه یک باتلاق قرار دارد. این خانه ویلایی کوچک شبیه اتاقهای معمولی یک هتل نیست. آن در میان درختان توس و باتلاقی که عمق آن در هنگام بارندگی تا زانو می رسد قرار گرفته است. در صورتیکه بارندگی و سیلاب زیاد باشد کانو رانی از روی تراس ویلا امکان پذیر است. یک مسیر پیاده روی به تراس در جلوی این بنای ارتفاع یافته می رسد.

کل حجم ویلا با تراس هایی محصور شده است، یک تراس پایینی صبحگاهی و پله های عظیمی که به بام می رسد و تراس شب به ارتفاع بالای درختان، برای لذت بردن از طلوع خورشید و تماشای ستارگان و پرندگان.

این ویلا برای اقامت یک تا دو نفر در نظر گرفته شده و نهایت راحتی و حریم خصوصی را فراهم می آورد. ساختمان آن از جاهایی دورتر از پیاده راه دیده نمی شود.

زوایای تیز اشکال مثلثی این خانه ویلایی کوچک به سبب دیوارهای خاکستری و قهوه ای تیره، در جنگل باتلاقی ادغام شده است.

این ویلا هتل کوچک در سایتی از ساختمان های تاریخی و لندسکیپ زیبایی قرار گرفته است و برای بازدیدکنندگان، یک مخفیگاه خصوصی در تماس بسیار نزدیک با طبیعت ایجاد می کند. به گفته طراح ویلا هدف، خلق فضایی بوده که پیوند مردم با طبیعت را به آنها یادآوری کند. ارزش و ظرافت این پیوند، در حال حاضر در بسیاری جاها ناپدید شده است.

ساخت ویلا در میان درختان توس با هدف آسیب نرساندن به آنها و یک متر بالاتر از سطح زمین و با پایه هایی به بلندی 7 متر درون خاک نرم تثبیت شده است. برای بهترین تناسب طرح با زمین، مدل ویلا نامنظم و به چندین مثلث تقسیم شده است که حول فضای خواب چرخیده اند.

نقشه پلان ویلا، نامعمول با یک ورودی مناسب و یک ایوان زیبا شکل گرفته است.

اتاق خواب ویلا مثلثی شکل است که رو به طبیعت وحشی، دیدهای پانورامایی از مناظر دیدنی را فراهم می آورد. شومینه ویلا نقطه کانونی است و  پرده ها فضا را به عملکردهای مختلفی تخصیص می دهند: یک اتاق خواب و یک فضای کار یا استراحت با مبل های راحتی کوچک. یک حمام کوچک شامل آینه های کف تا سقف نیز در این فضا تعبیه شده است.

فضای زیر راه پله به فضای نگهداری وسایل و تجهیزات می رسد. نمای ویلا، بام و تراس ها در یک متریال تک رنگ پوشیده شده اند: چوب تیره و با دوام و حرارت دیده، با هدف اینکه ساختار تا حد امکان هزینه های نگهداری پایینی داشته باشد. از آنجاییکه ویلا در سایتی قرار گرفته است که رسیدن به آن مشکل است، هرگونه اقدامات تعمیراتی و کارساخت و سازی نیازمند راهبردهای ویژه ای است تا حداکثر دوام و پایداری دلخواه فراهم آید.

تمام متریال ساخت ویلا بومی و از محل استخراج شده اند. طراحی داخلی ویلاکوچک همانند سبک طراحی بیرونی به دقت در نظرگرفته شد. با هدف ادغام در طبیعت و ارائه راحتی و کیفیت در استفاده از آنها، توجه دقیقی به جزئیات در هر مرحله ای از طراحی و اجرای ویلا مبذول شد.

14
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]