چرا ما طرح های ویلا مدرن با پنجره های بزرگ را دوست داریم

سبک، ساختار، شکل و اندازه پنجره‌های گنجانده شده در طراحی ویلا نه تنها بر ظاهر خانه، بلکه بر نحوه عملکرد خانه‌ها و تجربه زندگی در آنجا نیز تأثیر زیادی دارد. در این مقاله چند مورد از دلایلی را بیان می‌کنیم که ما عاشق طرح‌های خانه مدرن با پنجره‌های بزرگ هستیم – این مقاله را بخوانید و فکر می‌کنیم شما هم دوست دارید!

اگر از طرفداران مقالات دیگر ما هستید یا هر یک از طراحی های خانه ویلایی ما را بررسی کرده اید ، از قبل می دانید که ما طرفدار خانه هایی با پنجره های بزرگ در ویلا مدرن هستیم .

سبک، ساختار، شکل و اندازه پنجره‌های گنجانده شده در طراحی ویلا نه تنها بر ظاهر خانه، بلکه بر نحوه عملکرد خانه‌ها و تجربه زندگی در آنجا نیز تأثیر زیادی دارد.

در این مقاله شما را با کمی تاریخچه پنجره‌ها در طراحی ویلاهای مدرن آشنا می‌کنیم و بسیاری از دلایلی که ویلاهای با پنجره‌های بزرگ باعث می‌شوند قلب‌های ما بهم نزدیکتر شود را بیان می‌کنیم.

پنجره ها امکان عجیبی است که هم خانه های ما و هم دنیای بیرون را به هم پیوند می دهد و از هم جدا می کند .
دکتر راشل هاردلی، پژوهشگر دانشگاه کاردیف

تاریخچه پنجره ها در طراحی ویلا مدرن

ویلاهای با پنجره‌های بزرگ، چه خانه‌های سنتی و چه مدرن، به دلایلی چشم‌ها را به خود جلب می‌کنند. اما پنجره‌های بزرگ همیشه گزینه‌ای برای طراحی ویلا نبوده‌اند، زیرا پنجره‌ها در بیشتر تاریخ ما فقط اهداف عملی داشته‌اند و نه جنبه‌های زیبایی.

تا اوایل قرن بیستم، راحتی یک اتاق تا حد زیادی به این بستگی داشت که چگونه آب و هوا را بیرون نگه می دارد، و این بدان معنا بود که هر پنجره ای در یک اتاق (حداقل در آب و هوای شمالی) معمولا کوچک بود.

خوشبختانه برای ما، در قرن بیستم مهندسان و معماران مشکلات پنجره ها را حل کردند که چگونه آب و هوا می تواند به خانه های ما “ورود” می کند و روشی که ما فضاهایمان را طراحی می کنیم می تواند تغییر کند.

در سال 1927، معمار سوئیسی-فرانسوی، لوکوربوزیه، چشم‌اندازی برای خانه‌ای مدرن داشت که در آن افراد تحت تأثیر عناصر بیرونی خانه‌های خود قرار نگرفتند و در آن دمای ثابتی با استفاده از «سوئیچ‌ها» حاصل می‌شد. چشم انداز لوکوربوزیه با اختراع اولین شیشه دوجداره جهان و ظهور گرمایش مرکزی به دست آمد.

«پنجره‌های دوتایی» پنجره‌ها را بزرگ‌تر می‌کرد و شرایط داخلی گرمتر به این معنی بود که دیوارهای جداکننده را می‌توان برداشت – پلان طبقه باز متولد شد!

البته، فناوری های پنجره در طول دهه ها به پیشرفت خود ادامه داده اند. امروزه با کیفیت ترین پنجره ها “به عنوان اجزای جدایی ناپذیر از پوشش های ساختمانی پیچیده عمل می کنند و به طور انتخابی جنبه های محیط بزرگتر را فیلتر می کنند.” (موزه ساختمان ملی در واشنگتن، دی سی،) همانطور که سازندگان فن آوری های جدید را توسعه داده اند، پنجره ها همچنان توانایی خود را برای کنترل نور، تهویه، رطوبت و صدا بهبود می بخشند.

مزایای طرح های خانه با پنجره های بزرگ چیست؟

اکنون که تغییرات تکنولوژی به ویلاهای مدرن اجازه می‌دهد پنجره‌های بزرگ را بگنجانند، نگاه کردیم، این سوال باقی می‌ماند – چرا از پنجره‌های بزرگ در طرح ویلا مدرن خود استفاده کنید؟

درست است که پنجره های با کیفیت خوب ارزان نیستند. همچنین درست است که پنجره ها به اندازه دیوارهای بیرونی که به خوبی عایق بندی شده اند، از نظر انرژی کارآمد نیستند. اما ما بر این باوریم که ارزش آن را دارد که در بودجه خود فضایی ایجاد کنید و به دنبال صرفه جویی در انرژی در جای دیگری باشید تا پنجره های بزرگ را در طرح ویلا مدرن خود بگنجانید . پنجره های بزرگ مزایای بسیار زیادی را ارائه می دهند، ما معتقدیم که تا پایان خواندن این مقاله، با آن موافقت خواهید کرد.

پنجره های بزرگ نور طبیعی کافی را فراهم می کند

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید، “پسرم، من واقعاً این ویلا را بیشتر دوست خواهم داشت اگر نور طبیعی کمتری داشت و اتاق ها آنقدر روشن و باز نبودند.” اگر گفتید بله – ممکن است یک خون آشام باشید.

بیشتر مردم به سمت فضاهای روشن و پرنور جذب می شوند، به خصوص در جاهایی که نور خورشید تامین می شود. در حالی که این جاذبه به نور طبیعی تا حدی تکاملی است (انسان ها موجوداتی روزانه هستند و ما هزاران سال قبل از ساخت خانه های مدرن نزدیک به طبیعت زندگی می کردیم)، همچنین بسیار کاربردی است. نور طبیعی برای چشم‌ها آسان‌تر است، انجام کارها را به‌طور مؤثر و ایمن آسان‌تر می‌کند، و به راحتی می‌توانید ببینید که چه کاری انجام می‌دهیم یا با چه کسی صحبت می‌کنیم.

نور طبیعی همچنین با سلامت و رفاه روانی بهتر مرتبط است (همانطور که در زیر ذکر شده است) و حتی می تواند با کاهش مصرف گاز طبیعی، نفت گرمایشی و برق در خانه هایمان به ما در قبض های آب و برق کمک کند. این نه تنها به محیط زیست کمک می کند، بلکه به کتاب های جیبی ما نیز کمک می کند.

پنجره ها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند

در حالی که استراتژی‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها برای ایجاد ویلاهای با جذابیت فوق‌العاده استفاده کرد، پنجره‌های بزرگ جذابیت جهانی دارند و یک ویژگی فروش بزرگ برای هر ویلا مدرنی هستند.

پنجره های بزرگ به ویژه برای طراحی مدرن مناسب هستند. استفاده از پنجره‌های بزرگ از کف تا سقف می‌تواند در عین حفظ خطوط تمیز و سادگی طراحی که از ویژگی‌های بارز طراحی ویلا مدرن است، به طراحی نما ویلا جذابیت بیشتری بخشد.

پنجره های بزرگ باعث می شود ویلا شما بزرگتر احساس شود

در حالی که ما عاشق پنجره‌های بزرگ برای هر پلان ویلا مدرن هستیم، پنجره‌های بزرگ (به‌ویژه پنجره‌های کف تا سقف) برای یک پلان ویلا مدرن کوچک اهمیت ویژه‌ای دارند. پنجره های کف تا سقف باعث می شود خانه شما بزرگتر به نظر برسد، زیرا هر اتاق به نظر می رسد که به فضاهای بیرونی فراتر از دیوارهای بیرونی شما گسترش می یابد.

دسترسی به نور طبیعی خلق و خو و سلامت جسمانی را بهبود می بخشد

دسترسی به نور طبیعی کافی که توسط پنجره های بزرگ تامین می شود با سلامت جسمی و روانی بهتر همراه است!

مطالعه پس از مطالعه نشان داده است که دسترسی به نور طبیعی کافی بر سلامت جسمی و روحی ما تأثیر دارد.

دسترسی به نور طبیعی تولید ویتامین D را افزایش می دهد (که کلیدی برای یک سیستم ایمنی سالم است) و همچنین برای حفظ ریتم شبانه روزی سالم و الگوهای خواب مهم است.

نور طبیعی کافی نه تنها برای سلامت جسمانی ما مفید است، بلکه برای سلامت روانی و خلق و خوی ما نیز مفید است. کمبود نور روز می تواند ما را دچار افسردگی، افسردگی و اضطراب کند. به همین ترتیب، اهمیت اختلال عاطفی فصلی (SAD) در بخش‌هایی از جهان با کاهش ساعات نور خورشید در ماه‌های زمستان نشان می‌دهد که نور روز چقدر برای سلامت روان ما مهم است.

پنجره های بزرگ اتصال به فضای باز ایجاد می کند

در حالی که انسان ها در طول هزاران سال گذشته با سبک زندگی شهری سازگار شده اند، ما هزاران سال نیروهای تکاملی داریم که سیستم های فیزیکی و روانی ما را به زندگی نزدیک به طبیعت مرتبط می کنند. پس جای تعجب نیست که مطالعه پس از مطالعه نشان می دهد که نزدیک بودن به طبیعت بهزیستی جسمی، ذهنی و معنوی را بهبود می بخشد.

البته بدیهی ترین راه برای اتصال به طبیعت در ویلا، ایجاد فضاهای زندگی راحت در فضای باز در حیاط خانه شماست. با این حال، در هوای بسیار سرد، بسیار گرم یا بسیار مرطوب، ما هنوز هوس اتصال به فضای باز را داریم. پنجره های بزرگ در طراحی ویلاهای حیاط دار جواب می دهد.

نه تنها پنجره‌های بزرگ یا از کف تا سقف نور طبیعی را فراهم می‌کنند، بلکه پنجره‌های بزرگ و استراتژیک نیز می‌توانند به ما کمک کنند تا به دنیای طبیعی فراتر از دیوارهای داخلی خود متصل شویم، حتی زمانی که در داخل خانه می‌مانیم. بزرگ‌ترین پنجره‌ها را در ویلا خود قرار دهید تا از مناظری که زمین شما ممکن است ارائه دهد استفاده کنید. کاشت و محوطه سازی را برای ایجاد مناظر طبیعی در نظر بگیرید، حتی اگر زمین کوچکی در داخل شهر دارید.

طرح‌های حیاط خانه به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند، زیرا مالکان خانه به دنبال حداکثر کردن دسترسی به نور طبیعی، اتصال به فضای باز و حتی بهبود بهره‌وری انرژی خانه‌های خود هستند.

پنجره بزرگ می تواند به تنظیم دما کمک کند

پنجره های بزرگ را می توان به صورت استراتژیک قرار داد تا به افزایش گرمای خورشیدی منفعل کمک کند یا برعکس، به دفع گرما و خنک کردن خانه شما کمک کند.

پنجره ها می توانند خانه شما را به روشی «غیرفعال» با جذب گرمای خورشید و پخش آن در سراسر خانه گرم کنند. اگر در آب و هوای سردتری زندگی می کنید و می خواهید از گرمای غیرفعال در خانه خود استفاده کنید، با یک طراح ویلا کار کنید تا پنجره های بزرگ را به صورت استراتژیک در پلان طبقه خود قرار دهید تا از حرکت خورشید برای تامین برخی از نیازهای گرمایشی ویلا خود استفاده کنید.

برعکس، پلان ویلاهای مدرن با پنجره های بزرگ نیز می توانند به طور موثر گرما را دفع کنند تا خانه شما در آب و هوای گرم خنک تر بماند. در نیمکره شمالی، پنجره‌های بزرگی که در ضلع شمالی خانه قرار می‌گیرند، می‌توانند نور طبیعی کافی را فراهم کنند و در عین حال از افزایش قابل توجه گرما جلوگیری کنند. پنجره‌هایی که به صورت استراتژیک باز می‌شوند تا امکان حرکت هوا را فراهم کنند، می‌توانند برای ایجاد نسیم متقاطع در خانه شما برای بیرون راندن گرمای ناخواسته استفاده شوند.

پوشش های پنجره می تواند به تقویت گرمایش و سرمایش غیرفعال خانه شما کمک کند. پوشش های اتوماتیک پنجره ها را در نظر بگیرید که می توانند یک مجموعه تایمر را در خود جای دهند تا بیشترین بهره را از حرکت خورشید برای این منظور ببرند.

به ارزش ویلا خود اضافه کنید

دلیلی که بسیاری از مردم برای نصب پنجره های بزرگ در ویلاهای خود انتخاب می کنند، افزایش ارزش ویلا در بازار املاک و مستغلات است. خریداران ویلا مدرن زمانی که در حال خرید مکان جدیدی برای زندگی هستند به دنبال نور طبیعی زیاد، مناظر باورنکردنی و فضاهای باز هستند.

نتیجه

با مزایای بسیار، واضح است که چرا ما طرح های ویلا مدرن با پنجره های بزرگ را دوست داریم. اگر مجذوب احتمالات هستید، پروژه های ویلا مدرن ما را برای الهام گرفتن بررسی کنید!

منبع: https://www.mymodernhome.com/blog/why-we-love-modern-house-plans-large-windows/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]