12 نکته مهم که در طراحی خانه باید در نظر بگیرید

پس از مدت ها انتظار، زمان شروع ساخت ویلا است. خیلی هیجان زده نشوید و از هیچ یک از این موارد حیاتی غافل نشوید.

انجام این کار ممکن است منجر به یک ویلا بسیار ناراحت کننده برای شما و خانواده شود. از این رو، شما خیلی زود به بازسازی فکر می کنید ، هزینه اضافی که باید از آن اجتناب می شد.

بسیاری از مردم این ایده را می پذیرند که طراحی ویلا خود را خودشان انجام دهند. اگر می‌خواهید خودتان برنامه‌ریزی ویلا‌تان را انجام دهید، نکاتی وجود دارد که قبل از شروع باید بدانید.

نکاتی که در طراحی ویلا باید در نظر گرفت

مناطق مختلف ویلا باید استاندارد خاصی را رعایت کنند تا بتوانید رضایت دلخواه را به دست آورید و ویلا رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید. اما باید این موارد ضروری را در نظر بگیرید.

1. مطمئن شوید که مکان مناسبی دارید

البته، قبل از شروع برنامه ریزی در مورد نوع ساختاری که قرار است در آن قرار دهید، باید یک سایت تهیه کنید. اما آیا تا به حال نگاه دقیق تری به مکان انداخته اید؟ آیا تأیید کرده اید که آیا این مکان مناسب برای ویلا رویایی شما است؟ سایت را بررسی کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی صاف است و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

شرایط خاک برای پایه و اساس ویلا مهم است. اگر شرایط خاک مساعد نیست، ممکن است مجبور شوید برای درجه بندی و توسعه زمین هزینه بیشتری کنید. این کار پرهزینه و انرژی بر است. بنابراین، زمین را به درستی بررسی کنید و به دلیل قیمت پایین وارد خرید نشوید.

2. بودجه خود را در نظر بگیرید

چقدر سرمایه برای ساخت و ساز کامل در اختیار دارید؟ اگر عادت ندارید قبل از انجام کارها بودجه ای در نظر بگیرید، ممکن است بخواهید هنگام برنامه ریزی برای ویلا آن را عملی کنید.

ساخت ویلا بسیار پرهزینه است. اگر بودجه ای تهیه نکنید، احتمالاً بیش از حد خرج خواهید کرد. برای جلوگیری از آن، بودجه ای تهیه کنید و به آن پایبند باشید. پلان زمین خود را ساده و کم هزینه نگه دارید مگر اینکه بودجه بالایی داشته باشید.

برای هزینه های خاصی مانند مصالح ساختمانی، نیروی کار، معمار، مبلمان و غیره آماده شوید. هنگام بودجه بندی، سعی کنید مقداری اضافی برای پوشش هزینه های پیش بینی نشده در نظر بگیرید.

3. جهت ویلا

جهتی که ویلا شما رو به آن است اهمیت زیادی دارد. هنگام طراحی نباید از این جنبه غافل شوید. فضاهای نشیمن مانند اتاق خواب، اتاق ناهار خوری یا اتاق نشیمن برای اطمینان از راحتی باید در جهت درست قرار گیرند.

نور طبیعی باید آزادانه به داخل اتاق جریان یابد. این به کاهش تعداد لامپ هایی که باید بخرید کمک می کند. همچنین نسیم خنک طبیعی وارد ویلا می شود و نیازی به هواکش نخواهد بود . به پنجره های خود منظره ای زیبا بدهید، نه یک دیوار آجری.

4. با خانواده خود طراحی کنید

آنها را از برنامه خود رها نکنید. نظر خانواده خود را در مورد ساختار و طراحی ویلا در نظر بگیرید. از آنجایی که شما با هم زندگی خواهید کرد، بسیار مهم است که مطمئن شوید که آنها نیز با طراحی راحت هستند. هنگام طراحی آنها را در طرح قرار دهید. باید برای همه فراهم شود.

اندازه اتاق و نحوه استفاده از آنها بسیار مهم است. اگر بچه دارید، مطمئن شوید که ویلا بدون خطر است و فضایی برای بازی دارد، شاید یک باغ یا حیاط خلوت.

ساختار ساختمان، لوازم خانگی، مبلمان و سایر زمینه های طراحی ویلا باید مطابق با آنچه که به بهترین وجه برای خانواده شما مناسب است، باشد.

5. اندازه

طرح کوچک یا طرح بزرگ؟ این تصمیم، همانطور که قبلا بحث شد، به بودجه شما بستگی دارد. برای این کار به یک معمار نیاز دارید و همچنین باید چند پاسخ آماده داشته باشید. چند طبقه در ویلا خود می خواهید؟ آیا فضای دو ارتفاع می خواهید؟ برخی از مناطق دارای مشخصاتی در مورد بزرگی ویلا هستند. معمار شما متوجه خواهد شد که آیا مقررات محلی وجود دارد که می تواند آنچه را که می توانید بسازید محدود کند.

6. برنامه ویلا

این جایی است که شما در مورد هر چیزی که وارد ویلا می شود تصمیم می گیرید. معماران دوست دارند آن را برنامه بنامند. لیست تمام اتاق هایی که در ویلا می خواهید، چیزی است که برنامه را تشکیل می دهد. بنابراین، وقت خود را برای مشورت در این مورد اختصاص دهید.

ابتدا با اتاق های اولیه مورد نیاز شروع کنید. پس از آن، اتاق های اضافی را در یک لیست جداگانه بنویسید، اما به یاد داشته باشید که بودجه شما همچنان تصمیم نهایی را می گیرد. این لیست را با توجه به اندازه خانواده خود تهیه کنید.

به چند اتاق خواب نیاز خواهید داشت؟ آیا قرار است یک اتاق خواب مستر وجود داشته باشد؟ آیا اتاق خواب ها کمد و حمام خواهند داشت؟ اتاق نشیمن کوچک یا بزرگ؟ آشپزخانه باز یا بسته؟

در صورت نیاز، اتاق‌های انبار، گاراژ، فضای کار و مکان‌های بیرونی مانند پاسیو، بالکن یا عرشه پشت بام نیز باید فهرست شوند. وقتی همه اینها را فهرست کردید، ترسیم پلان طبقه راحت‌تر خواهد بود، چه بخواهید خودتان آن را انجام دهید یا یک معمار را دعوت کنید.

7. واقع بین و انعطاف پذیر باشید

شما می توانید دو در یک طرح داشته باشید. برای مثال می توانید از یک فضا برای اتاق مهمان و همچنین محل کار استفاده کنید. شما به سادگی باید یک تخت توکار مورفی را نصب کنید که به راحتی می توان آن را پایین کشید تا یک اتاق مهمان بسازید و برای یک فضای کاری بالا بکشید. به حداکثر رساندن عملکرد اتاق توصیه می شود. مهمان‌ها همیشه نمی‌آیند، بنابراین می‌تواند باعث اتلاف فضا برای شما شود، به‌خصوص زمانی که با بودجه کم ساخت و ساز می‌کنید.

شما باید مبلمان قابل تغییر را در نظر بگیرید. یک اتاق انعطاف پذیر داشته باشید. این باعث می‌شود از نوسازی دائمی خودداری کنید زیرا خانواده شما در حال رشد است. اگر هنوز منتظر بچه های بیشتری هستید، باید اتاق فلکس را در نظر بگیرید.

8. انباری

ویلا‌ای که فضای ذخیره‌سازی کارآمدی نداشته باشد در بیشتر مواقع شلوغ خواهد بود. با اضافه شدن اعضای جدید، خانواده های در حال رشد همیشه به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند.

در هنگام طراحی ویلا خود فضای ذخیره سازی اضافی را در نظر بگیرید تا شروع به شلوغ شدن نکند. گسترده تر فکر کنید؛ سعی کنید چیزهای اضافی را که وقتی یک نوزاد جدید به خانواده اضافه می شود به آنها نیاز خواهید داشت، تصور کنید. و گنجاندن فضای ذخیره سازی داخلی را در برنامه خود در نظر بگیرید.

کتاب‌ها، اسباب‌بازی‌ها و بازی‌ها را می‌توان به خوبی در انبارهای داخلی مرتب کرد.

9. مبلمان

داشتن اندازه مبلمان مناسب برای محل زندگی شما ضروری است. برای ایجاد فضای کافی برای مبلمان خود، باید این را زود در نظر بگیرید. می توانید از ابعاد مبلمانی که در حال حاضر دارید استفاده کنید. اگر قصد دارید با همان مبلمان قدیمی به ویلا رویایی خود نقل مکان کنید، باید در ویلا جدید شما جا بیفتد.

مبلمان باید به خوبی چیدمان شوند تا با پلان شما مطابقت داشته باشند. آنها نباید مانع جریان ترافیک شوند – بدون مبلمان اضافی. فقط تعداد مناسب مورد نیاز است.

آنها را با حداقل 90 سانتی متر فاصله بین آنها بچینید تا حرکت نرمی داشته باشد.

10. پلان طبقه باز

مواردی که در طراحی ویلا باید در نظر گرفت

به جای انتخاب یک پلان طبقه مشخص، می توانید به سراغ فضاهای نشیمن باز بروید. این ایده داشتن یک فضای وسیع به عنوان یک ویلا است. مبلمان طوری چیده شده است که هدف مورد نظر را منعکس کند.

فضاهای زندگی باز نظارت را آسان تر می کند و اجازه می دهد تا ارتباط خوبی بین بچه ها و والدین آنها برقرار شود. همه اتاق ها با پلان باز به هم متصل شده اند. این اجازه می دهد تا نور بیشتری در ویلا وجود داشته باشد که می تواند یک ویلا کوچک را بزرگتر نشان دهد.

اگرچه کمبود حریم خصوصی و افزایش اثرات نویز وجود خواهد داشت، اما به شما کمک می کند تا در هزینه ها صرفه جویی کنید زیرا به مواد کمتری نیاز دارید.

11. هزینه های آینده و دوام

طراحی ویلا ای با ویژگی های معماری که در آینده هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد، صرف نظر از اینکه چقدر جذاب باشند، توصیه نمی شود. روی کاغذ عالی به نظر می رسد اما هزینه تعمیر و نگهداری از آن ناشی می شود.

اطمینان حاصل کنید که ساختمان شما بادوام است. از مواد کم تعمیر و نگهداری قوی و قابل اعتماد استفاده کنید. اجازه ندهید هزینه مواد شما را به سمت خرید چیزی سوق دهد که ماندگاری ندارد و ممکن است هزینه بازسازی مکرر شما را به همراه داشته باشد.

آب و هوای محل خود را در نظر بگیرید و موادی را انتخاب کنید که مناسب آب و هوا باشد. ساختاری بسازید که ماندگاری طولانی داشته باشد و نه صرفاً سازگار باشد.

12. کارشناسان را درگیر کنید و برای اشتباهات آماده باشید

تصور نکنید که همه چیز را می دانید. خوب است که خودتان برای طراحی ویلا آینده خود حرکتی انجام دهید . برنامه ریزی خودتان برای معمار مفید خواهد بود، زیرا مشاهده آنچه را که می خواهید آسان تر کرده اید. اما برای اصلاحات آماده باشید و تصور نکنید که از قبل همه چیز را می دانید.

نیاز به تغییر چند چیز و استاندارد کردن آنها وجود خواهد داشت. بنابراین، زمانی که معماران شما پیشنهادات و اصلاحاتی را ارائه می دهند، آنها را در نظر بگیرید.

حتی پس از اتمام ساخت و ساز انتظار اشتباهات و خطاها را داشته باشید و برای رفع آنها آماده باشید. ممکن است فقط جایی باشد که هزینه های اضافی که به بودجه خود اضافه کرده اید کاربردی شود.

حکم نهایی

ترسیم پلان های طبقه آسان تر شده است. می‌توانید DIY (این کار را خودتان انجام دهید) یا از نرم‌افزار طراحی استفاده کنید . فقط با برنامه ریزی لذت ببرید و مطمئن شوید که این موارد را در ذهن داشته باشید. اگر تصمیم دارید از یک طرح آماده استفاده کنید ، در جستجوی طرح کامل استرس نداشته باشید. پلان های طبقه را می توان به گونه ای تغییر داد که با سلیقه شما مطابقت دارد و مطابق با نیازهای شما باشد. اما باید موارد ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید.

منبع :https://www.maramani.com/blogs/home-design-ideas/things-consider-designing-house

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]