طراحی ویلا-ویلا در محوطه سازی مصنوع

 معماران : Niko Architect

مکان : روسیه

مساحت : 300 مترمربع

سال ساخت : 2019

عکاسان : Vasiliy Khurtin- Sergey Ananievتولیدکنندگان : FocusAntonio LupiB&B ItaliaCattelan ItaliaCeadesignPoliformWalter Knoll, Meridiani, Flexform, Ceccotti Collezioni

این طراحی محوطه و ویلای درون آن به نوعی متابولیسم معماری ارگانیک است. به عنوان نتیجه ای از محیط پیرامونی غیرقابل وصف، ایده مبنایی این پروژه ادغام ویلا درون یک محوطه سازی مصنوع و پیوند غیرقابل انکار معماری با ساختار حیاط باز بیرونی بود.

این تعامل، گفت و گو یی با زمینه طبیعی طراحی شده است. این پروژه فضای پویای زنده برای زندگی انسان را به عنوان نوعی آفرینش و مؤلفه ای از طبیعت در نظر می گیرد. وحدتی از تصاویر بیولوژیکی، مهندسی و معماری .

ترکیب معماری این طرح از بیرون به درون توسعه می یابدو این امر با محیط پیرامونی به هم پیوسته است، یک معماری ارگانیک بافلسفه متابولیسم. مولفه های موقتی و دائمی به وضوح دنبال می شوند : چارچوب و ذات متغیر ارگانیسم دنیای پیرامون، بیولوژی معماری، وحدت معماری و طراحی ویلا طبیعت.

ساختار بصری این ویلا و طراحی محوطه آن یک بسط طبیعی است، ترکیب شده درون فرم واحدی از تعامل تضادها با مبنای آینده نگری درمعماری که با آن منافاتی ندارد. در همین حین، مناطق عملکردی به طور همزمان متمایز می شوند و یک کلیت واحد را تشکیل می دهند تا مرزهای بین فضای بیرونی و فضای داخلی محو شود. ترکیب بندی این معماری آزادانه در حال توسعه است. ایده مصلحت کارکردی، براساس “سازگاری” هماهنگ پروژه با شرایط، اهداف وجودی و غالب آن است. این ایده طراحی، به سبب حجم محصور در پلان، محدودیت های تماس بصری مربوط به توسعه خارجی محیط اطراف و احداث یک منطقه خصوصی را با یک تراس، محوطه سازی و یک بدنه آبی فرم داده شده مد نظر قرار می دهد.

همه چیز مانند یک ارگانیسم زنده متعادل است: فضای بیرونی ویلا با فضاهای داخلی، اتاق نشیمن، اتاق خواب ها و سایر فضاها در هم تنیده شده است. تداوم جریان متقابل کشیده شدن محوطه سازی به درون بنا و بنا به درون محوطه توسط بام سبزی تقویت می شود که روی آن باغی با گیاهان چوبی و علفی ایجاد شده است و از این طریق آسایشی مصنوع خلق می شود . به واسطه لامپهای روی بام با محوریت حرکت خورشید و جریان یافتن هوای آزاد، همچنین بازی لطیفی از تفاوت های جزئی سیاه و سفید فضاهای داخلی، پیوندی دیگر با فضاهای بیرونی سازماندهی شده است.

این معماری آینده نگر به عنوان بسطی طبیعی از طبیعت است. راهبردهای طراحی داخلی مبنا، اصول “گالری خانگی” و ادغام در درون فضاهای نشیمن می باشند. فریم این ویلا پس زمینه ای برای دکوراسیون و هنر، مجسمه هاو المانهای تزئینی با مفاهیم پنهان ژاپنی و فرم های نمادین است. هر قطعه از مبلمان به عنوان یک اثر هنری تعبیر می شود. پنجره های قابی پانورامایی مانع از تمرکز سایت بر روی وقایعی که در داخل بنا رخ می دهد نمی شود و بستر معماری واحد را که شامل راهبرد های طراحی خارجی- داخلی و طراحی محوطه است را نابود نمی کند. اشیاء هنری هم المانهای فضاهای مسکونی و هم غیر مسکونی هستند و در جهت مسیرهای حرکتی می باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]