محوطه سازی ویلا – ویلای C 79

مکان : کلمبیا – La ceja

معماران : Base taller

مساحت : 586مترمربع

سال ساخت : 2015

عکاس : Mateo Soto

سازندگان : Chaos GroupPorcelanosa, Krion, Trimble, Acquafloor, Adobe, Cedro Rojo, Autodesk, Ladrillera Santafé 

یک فرضیه این طرح ویلا را تعریف می کند، “ادای احترام به مناظر طبیعی”. متریال، رنگها و بافتها برای استفاده در این ویلا، بر مبنای زمینه طبیعی پروژه انتخاب شده اند. با پالتی از تنالیته های رنگ خاک که از طبیعت پیرامون خود تقلید می کند، این طراحی منظر ویلا با کلماتی چند از احترام به طبیعت، به بافت بومی منطقه پاسخ می دهد.

این ویلا در یک منطقه روستایی La Ceja-کلمبیا، در قسمت بالایی تپه های El capiro واقع شده است، توسط پوشش گیاهی محاصره شده و نزدیک به منابع طبیعی Capiro است، جایی که ذخایر اصلی آب شهر وجود دارد.

بر روی زمین ناهموار، سه حجم به دقت و با ظرافت قرار گرفته اند که به توپوگرافی موجود احترام گذاشته و سه تراز ارتفاعی مختلف تعریف می کنند. این احجام برنامه طراحی ویلا را تعیین می کند: یک حجم مخصوص فضاهای جمعی و عمومی، یک حجم رابط و یک حجم برای فضاهای خصوصی. حجم حاوی فضاهای خصوصی دارای یک اتاق مطالعه / کتابخانه است که اعضای خانواده، آن را به عنوان دنجترین مکان در ویلا توصیف می کنند، جایی که می توانند در یک روز سرد در کنار هم باشند و در عین حال احساس گرمای مطبوعی داشته باشند، فضایی است که به شما امکان می دهد از مناظر طبیعی و فناوری، همزمان لذت ببرید. اینجا مکانی است که مرکز گذران اوقات فراغت و سرگرمی در آن واقع شده است. مابقی این فضای خصوصی، مشتمل بر دو اتاق خواب است که هر کدام دارای سرویس بهداشتی و حمام هستند و اتاق اصلی در انتهای حجم، تراس / بالکنی با دید 90 درجه دارد.

از طرف دیگر، حجم مخصوص فضاهای عمومی پایین ترین حجم مجموعه است، شامل اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و یک آشپزخانه نیمه یکپارچه که فضای تجمع باز و یک دستی را فراهم می کند. آشپزخانه برای خانواده المانی وحدت بخش است، جاییکه هرکس می تواند بدون از دست رفتن حس جمعی، سلیقه و استعداد آشپزی خود را بروز دهد. این فضا به یک بالکن بزرگ که به منظره ای به سمت شهر باز می شود، متصل شده است، در عین حال از وسط تقسیم شده و امکان ایجاد دو فضا و جو متفاوت را فراهم می کند: یک اتاق غذاخوری و یک فضای بیرونی با دیدی فرح بخش به شهر.

 سرانجام، ما حجم رابط را داریم که در برگیرنده پیاده راه و سیرکولاسیون مجموعه است و به واسطه عبور از محوطه سازی باغ، مسئول خلق تجارب و روابط با پوشش فضای سبز می باشد. آن به سرویس بهداشتی عمومی و فضای حد فاصل دو حجم می رسد، بنابراین به تفکیکی فیزیکی بین فضاهای خصوصی و عمومی نائل می شود. این فضا در بعد حجمی در میان بقیه بخشهای فضا شکسته می شود و فضاهای خارجی و داخلی را از هم تمیز می دهد.

www.archdaily.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]