ویلای بی مرز House of the Infinite

مکان: CÁDIZ – اسپانیا

معماران: Alberto Campo Baeza

مساحت: 900 مترمربع

سال ساخت: 2014

در مکان شگفت انگیزی مانند یک تکه از بهشت، این طراحی ویلا رو به دریای بی نهایت ساخته شده است، در حاشیه آبی اقیانوس آتلانتیک، جایی که دریا، قاره جدید و قدیم را به هم می رساند.

این مکان در مسیر عبور و مرور کشتی هایی است که از دریای مدیترانه به سمت آتلانتیک تردد می کنند، می باشد. طرح ویلا مانند یک سکوی سنگی بیرون زده است و روی شیب طبیعی سایت جای گرفته است.

این ویلا ساحلی مانند اسکله ای رو به دریا از سطح ساحل برآمده و مانند لژ سلطنتی در بالای سطح افقی ساحل است. روی این سطح افقی آرام، نمای ویلا رو به افق دور دستی است که به دریا پیوسته و شاهد غروب های دل انگیزی است.

با الهام از معابد سنگی رومی، متریال سنگ تراورتن برای ساخت ویلا در نظر گرفته شده است. که ظاهری هماهنگ با شن های ساحلی دارد.

برای تحقق بخشیدن به نیازهای فضایی ویلا، در زیر این صفحه افقی یک باکس بزرگ با وجه جلویی 20 متر و عمق 36 متر ساخته شده و زیر 12 متر اولی دو طبقه در بستر سنگی صلب حفر شده تا فضاهای داخلی ویلا شکل گیرند.

نمای ویلا برآیندی از احجام مکعبی سنگی است و پنجره های رو به اقیانوس دارای کشیدگی و ابعاد بزرگتری هستند اما وجوه کناری، بازشوهای تو رفته و کوچکی دارند.

یک دیوار شاخص، خط مرزی بین لندسکیپ و  تراس را تعریف می کند. در پشت آن یک استخر شنا قرار دارد که درون زمین فرو رفته است و در جوار آن یک گودالی  است که به شکل یک راه پله به سمت پایین و داخل ویلا می رود.

روی این سکوی سنگی برهنه، سه دیوار پیرامونی، محافظی در برابر بادهای قوی هستند.

در طبقه بالای این ویلای دوطبقه، اتاق نشیمن اصلی و بزرگ، یک نورگیر مدور و یک بالکن سرپوشیده وجود دارد، این بالکن به یک آشپزخانه ساده و اتاق غذا خوری بزرگ می رسد. در پایین ترین طبقه یک سری اتاق خوابهای سوئیت مانند در اطراف فضای مشترک مرکزی قرار گرفته اند که مستقیما به ساحل راه دارد.

در وجه جلویی بنا، سکوی سنگی گسترده شده است که بیشتر آن با چوب پوشش داده شده است. ترکیب شن های ساحلی، سنگ و چوب، جذاب و هماهنگ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]