ویلای بی مرز House of the Infinite

ویلای بی مرز در اسپانیا

مکان: CÁDIZ – اسپانیا

معماران: Alberto Campo Baeza

مساحت: 900 مترمربع

سال ساخت: 2014

مکان های شگفت انگیز

در حاشیه آبی اقیانوس آتلانتیک، جایی که دریا، قاره جدید و قدیم را به هم می رساند، مکان شگفت انگیزی قرار دارد. طراحی .ویلا به شکلی است که رو به دریای بی نهایت ساخته شده است.

این مکان در مسیر عبور و مرور کشتی هایی است که از دریای مدیترانه به سمت آتلانتیک تردد می کنند، می باشد. طرح ویلا مانند یک سکوی سنگی بیرون زده است که روی شیب طبیعی سایت جای گرفته است.

موقعیت

این ویلا ساحلی مانند اسکله ای رو به دریا از سطح ساحل برآمده و مانند لژ سلطنتی در بالای سطح افقی ساحل است. روی این سطح افقی آرام، نمای ویلا رو به افق دور دستی است که به دریا می پیوندد و شاهد غروب های دل انگیزی است.

، متریال سنگ تراورتن با الهام از معابد سنگی رومی برای ساخت ویلا در نظر گرفته شده است. که ظاهری هماهنگ با شن های ساحلی دارد.

برای تحقق بخشیدن به نیازهای فضایی ویلا، در زیر این صفحه افقی یک باکس بزرگ با وجه جلویی 20 متر و عمق 36 متر ساخته شده است. زیر 12 متر اولی دو طبقه در بستر سنگی صلب حفر شده تا فضاهای داخلی ویلا شکل گیرند.

نمای ویلا برآیندی از احجام مکعبی سنگی است. پنجره های این ویلا رو به اقیانوس و دارای کشیدگی و ابعاد بزرگتری هستند درحالیکه وجوه کناری، بازشوهای تو رفته و کوچکی دارند.

یک دیوار شاخص، خط مرزی بین لندسکیپ و  تراس را تعریف می کند. در پشت آن یک استخر شنا قرار دارد که درون زمین فرو رفته است. در کنار آن گودالی قرار دارد که به سمت پایین و داخل ویلا راه دارد.

روی این سکوی سنگی برهنه، سه دیوار پیرامونی، محافظی در برابر بادهای قوی هستند.

در طبقه بالا این ویلا، اتاق نشیمن اصلی و بزرگ، یک نورگیر مدور و یک بالکن سرپوشیده وجود دارد. این بالکن به یک آشپزخانه ساده و اتاق غذا خوری بزرگ می رسد. در پایین ترین طبقه، اتاق خوابهایی به شکل سوئیت در اطراف فضای مشترک مرکزی قرار گرفته اند. این اتاق ها مستقیما به ساحل راه دارند.

در قسمت جلویی بنا، سکوی سنگی قرار دارد که بیشتر آن با چوب پوشیده شده است. ترکیب شن های ساحلی، سنگ و چوب، جذاب و هماهنگ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]