ویلای شناور-Floating Dune House

مکان: Outeniqua forest – آفریقای جنوبی

معماران: Slee & Co Architects

مساحت: 509 مترمربع

سال ساخت: 2016

این طراحی ویلا برنده جایزه انیستیتوی معماری Cape در سال 2017 و جایزه انیستیتوی معماری Merit آفریقای جنوبی در سال 2018 شده است.

آرامش به معنای کامل کلمه در سایت این ویلا، بین جنگل  Outeniqua و اقیانوس آتلانتیک یافت می شود که هردو از جذابیت های گردشگری این منطقه به شمار می آیند. طرح ویلا به گونه ای است که انگار یک جعبه ظریف بر روی درختان شمالی شناور است و به طرز لطیفی تپه شنی جنوبی را لمس می کند. یک ساختمان یک طبقه با یک فضای نشیمن و غذاخوری بزرگ، سوئیت خصوصی میهمان رو به شرق  را از سوئیت اتاق خواب مستر رو به غرب جدا می کند.

کفسازی چوبی تا عرشه بیرونی نیز امتداد می یابد. این عرشه به صورت پله ای به سطح پایین تر سایت می رسد. بازشوهای وسیع، فضای داخلی را به دید و منظرهای بی نظیری از جنگل و اقیانوس پیوند می دهد. در بعضی قسمت ها سقف فضا دارای مقدار کمی شیب است. در آشپزخانه این شیب ملایم، دو طرفه اجرا شده است.

تمام فضاها از المانهای طبیعی بهره برده و یادآور کلبه های چوبی بومی هستند، همراه به متریال چوبی مهندسی شده که بیشتر فضای داخلی را پوشش داده است. نسیم دلپذیر دریا از جنوب می وزد از میان درب های کشویی وسیع عبور کرده و در تپه های شمالی آرام می گیرد.

شیشه های کشویی بزرگ و پانل های کرکره ای نور و تهویه داخلی را تنظیم می کنند و در عین حال، فضای داخلی را به خارج ویلا بسط می دهند. پرداخت ها، نازک کاری و نماها، ساده و طبیعی و در تماس با بستر ساحلی هستند.

هنگامیکه پنجره ها و پانل ها به طور کامل باز شده و کنار می روند، این ویلا تبدیل به ایوانی بزرگ می شود که زندگی و گذران اوقات فراغت بیرونی-داخلی را مقدور می کند. این ویلا همچنین برای حفاظت از نسیم های های همیشه در حال وزش دریا، طراحی شده است. بسته به جهت باد، فضای نشیمن ویلا در محدوده پناه باد تعریف می شود.

هدف معماران، ایجاد کمترین تغییر در سایت بود تا پوشش گیاهی تپه بومی حفظ شود.

عرشه چوبی مجاور اتاق نشیمن، حاوی یک استخر کوچک است و توسط یک سایه بان چوبی مشبک از تابش شدید آفتاب محافظت می شود. ساختمان ویلا بر روی سازه های شمعی که به عمق پایین تر و مستحکم تری از زمین می رسند، بنا شده است.

جنگل های بومی این سایت، در حین پروسه ساخت و ساز، در امان مانده اند و هسته شکل گیری این خانه تعطیلات در هارمونی با طبیعت است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]