طراحی ویلای تریبلکس

.طراحی ویلای تریبلکس

ویلای تریبلکس یک واحد ویلایی است که دارای سه طبقه مجزا می‌باشد. طبقات در این نوع از طراحی ویلا، به وسیله راه‌پله به هم متصل می‌شوند و میزان بهره‌وری از زمین در آن‌ها بسیار بالا است. در ویلای تریبلکس نیز مانند دوبلکس محل قرارگیری پله‌ها بسیار مهم است. پله باید در جایی قرار بگیرد که هم دسترسی مناسبی به طبقات داشته‌ باشد و هم حریم‌خصوصی در آن رعایت شود. اما معمولا به دلیل متراژ بالا امکان استفاده از پله‌های گردان و مجلل در تریبلکس بیشتر است.

در طراحی ویلای تریبلکس مانند ویلای دوبلکس فضاهای عمومی‌تر مانند فضای نشیمن و آشپزخانه در طبقه اول و باقی بخش‌های خصوصی‌تر مانند اتاق‌خواب‌ها، سرویس ها و یا اتاق کار و استودیو و … در طبقات بالا قرار می‌گیرند.

با توجه به نیاز کارفرما می‌توان بخش‌های مختلفی را در طراحی ویلای تریبلکس در هر یک از طبقات تعبیه کرد.

وید در طراحی ویلای تریبلکس

در ویلاهای تریبلکس فضاهای عمودی و وید به نسبت ویلای دوبلکس بیشتر است و امکان طراحی دکوراسیونی زیبا و متنوع و استفاده از جزئیات فراوان را به صاحبان ویلا می‌دهد. اگر رویای داشتن ویلایی لاکچری و مجلل را در سر دارید و دوست دارید با حضور در چشم‌اندازی رویایی و بکر، فارغ از شلوغی زندگی شهری کمی استراحت کنید، ویلای تریبلکس گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

بودجه در طراحی ویلای تریبلکس

ویلاهای تریبلکس در همه جای دنیا و همچنین در ایران جز ویلاهای لوکس و گرانقیمت به حساب می‌آیند به همین دلیل داشتن بودجه و زمان کافی از مواردی است که صاحبان ویلا باید به آن توجه ویژه‌ای داشته‌باشند. البته باید در نظر گرفت که ویلای تریبلکس یک سرمایه‌گذاری ارزشمند نیز محسوب می‌شود.

تنوع فضا در ویلاهای تریبلکس

ویلاهای تریبلکس به دلیل داشتن فضای زیاد می‌توانند بسیاری از امکانات تفریحی و فضاهای مختلف برای سرگرمی و ورزش مانند باشگاه، جکوزی و… را داشته ‌باشند و امکان خلق فضاهای متفاوت و در نظرگرفتن امکاناتی مانند سینمای خانگی، گلخانه، تی‌وی‌روم و … را به طراحان ویلا می‌دهد.

بدلیل بالا بودن متراژ در ویلاهای تریبلکس، امکان تفکیک فضا و ایجاد بخش‌های مستقل برای کار و ایجاد فضاهای بسیار دنج و خصوصی برای صاحبان ویلا بسیار فراهم است. همانطور که اشاره شد به دلیل ارتفاع زیادتر به نسبت سایر ویلاها، افراد می‌توانند از چشم‌اندازهای بسیار زیبا و خاصی لذت ببرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]