ویلاهای رویایی

نمونه ویلاهای رویایی:

تراس های شناور

ویلاهای رویایی

تراس های شناور نمونه ویلا پناه گرفته در طبیعت است، جاییکه فرم، یک سری حیاط ویلاهای بیرونی را به تصویر می کشد تا رابطه صمیمانه ای بین ساختمان  و لندسکیپ ویلا برقرار شود.

یک سری از تراس های آبشاری شناور، فضای نشیمن ویلا را بسط داده تا فضای بیرونی راحتی به وجود آیند تا ساکنان را از شرایط سخت آب و هوایی در امان دارند.

سازماندهی فضایی ویلا و حرکت در سراسر فضا به گونه ای است که ترازهای متفاوتی از حریم خصوصی را ایجاد کرده و روابط متنوعی از فضاهای داخلی با محوطه ویلا را تعریف می کند.

ویلای معلق

ویلاهای رویایی

ایده طراحی ویلا از بستر صخره ای شکل گرفت که دارای چهار درخت کهنسال است. شرکت طراحی ویلا فضاها را در پیرامون و بین این درختان در نظر گرفت.

این ویلا سه طبقه بر طبق خواسته کارفرما بدین گونه تعریف شد:

یک طبقه برای والدین، یک طبقه برای فرزند آنها و یک فضای ورزشی-تفریحی. سایه بان های این پروژه می توانند به طور مکانیکی باز و بسته شوند، درست مانند پنجره هایی که رو به دره هستند. این پنجره ها کاملا باز می شوند تا فضای داخلی را تبدیل به تراس سازند.

ویلا در صخره

ویلاهای رویایی

هدف از این پروژه ساخت ویلایی در دل یک صخره عظیم بود. ویژگی بی نظیر این ایده فرو رفتن ساختمان کاملا درون یک صخره است، به نحوی که فاقد نمای شرقی و غربی می باشد.

رنگ و مصالح نمای ویلا در وجه شمالی در صخره عظیم ادغام شده است و تنها بازشوی درب جلویی است.

نمای جنوبی ویلا بیشترین نور را به فضای داخلی می کشاند.

مکعب شیشه ای در کوه

ویلاهای رویایی

این طرح خیال انگیز در آغوش صخره ای رو به رودخانه ای خروشان در نظر گرفته شده است.

شکاف شاخص این حجم سنگی عظیم، ویلای مینیمال شیشه ای را در خود پذیرفته است.

بدنه شفاف نمای شیشه ای ویلا با فریم های تیره، مناظر زیبای پیرامونی را با حداکثر نور به داخل می کشاند. زندگی در چنین فضایی، هراس، سبکی و لذت را با هم توامان خلق می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]