انتخاب متریال برای ساخت ویلا

انتخاب متریال برای ساخت ویلا

​در حال حاضر متریال متنوعی در حوزه ویلاسازی وجود دارند. از مصالح بنایی سنتی گرفته تا نسل های جدید متریال اصلاح ساختار شده و کامپوزیت. قبل از اقدام به انتخاب یک متریال خاص باید با آن آشنایی پیدا کرد. این آشنایی می تواند از طریق بازدید حضوری از نمایشگاههای مصالح، جستجو در سایت های مرتبط و یا مشاوره با یک متخصص در این حوزه صورت گیرد.

مصالح مختلف با توجه به ویژگی های عملکردی و ظاهری خود،نما و حس های منحصر به فردی را به ساختمان می بخشند.

 برای انتخاب متریال مناسب برای ساخت ویلا باید به نکات ذیل توجه کرد:

-در نظر گرفتن اقلیم منطقه. شرایط غالب آب و هوایی مانند میزان بارندگی و طول مدت فصول سرد یا بسیار گرم بر ظاهر و عملکرد بهینه مصالح مختلف تاثیر مستقیمی دارند. به عنوان مثال در مناطقی بابارش برف سنگین و درجه حرارت پایین در اکثر اوقات سال نباید از مصالحی استفاده کرد که به آسانی دچار یخ زدگی شده و یا قابلیت جذب رطوبت بالایی را دارند. انواع سنگ ها و آجرهای با بافت مناسب و پوشش های ضد شوره و رطوبت، برای این شرایط مناسب هستند.

-استفاده از پتانسیل مصالح بومی منطقه. ویلاها معمولا در نواحی حومه ای و طبیعی ساخته می شوند، بهتر است به بافت طبیعی سایت آنها توجه کرد تا هماهنگی بافتی و بصری مناسبی بین بنای ویلا و پیرامون آن شکل گیرد. در یک منطقه جنگلی با پوشش انبوهی از درختان، چوب باید در الویت استفاده قرار گیرد. البته با بافتی اصلاح شده از لحاظ دوام و عملکرد و ظاهر که عاری از نواقص حالت خام آن باشد.

-توجه به سبک  در طراحی ویلا، این عاملی تاثیرگذار بر انتخاب متریال است. مصالحی مانند سیمان سفید، بتن اکسپوز، فولاد و شیشه منسوب به سبک مدرن هستند. در حالیه سنگ های تراش خورده و صیقلی مرمر، گرانیت و تراورتن نمادی از معماری کلاسیک به شمار می روند. همچنین سنگ های لاشه و طبیعی، آجرهای دست ساز و چوب های بدون پوشش های مدرن،متریال مناسبی برای اجرای ویلای روستیک هستند.

این سبک و سیاق در متریال داخلی و نازک کاری های فضاهای داخلی نیز جریان می یابد. البته به علت محفوظیت فضاهای داخلی از عوامل جوی و تابشی بیرونی، طیف بسیار گسترده ای از متریالهای متنوع، جدید و کامپوزیت قابل استفاده هستند که ترکیب متناسبی از آنها با یکدیگر حس زیبایی، آرامش و لذت را به وجود آورده و در خدمت نیازهای عملکردی هر فضایی خواهد بود.

طراحی، نظارت، اجرا ویلا
اولین تیم تخصصی ویلا در ایران
021 860 81 860
0 1 1 1 1 1 Votes 0.00 (0 votes)

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. نظرات و سوالات خود را در مورد این ویلا میتوانید با در میان بگذارید
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت