Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ویلای روی شیب توپوویلا

1مکان:  Lima - پرو

معماران : Martín Dulanto Arquitecto

مساحت: 1321 مترمربع

سال ساخت: 2018

2

سایت این ویلا شیبدار است و ساختمان ویلا در حد فاصل دو تراز ارتفاعی ساخته شده است.

این پروژه با ایده حداقل تاثیر روی محیط پیرامونی شکل گرفته است. بنابراین به دنبال فرمی بود که کوچکتر از اندازه واقعی اش به نظر آید، بدین منظور تراز پایینی این ویلا که شامل فضاهای عمومی و خدماتی مانند نشیمن، آشپزخانه و ... است، تقریبا به صورت نیمه دفن در زمین و دارای حالتی ارگانیک و روستیک است. این سطح از لحاظ فیزیکی وابسته به طبیعت است، در حالیکه سطح بالایی، که اتاق خواب ها را در بر گرفته،  بالعکس به عنوان یک حجم خالص مانند یک جعبه چوبی است و به سادگی در سایت جای گرفته است.

3

4

با حداکثر استفاده از پتانسیل ارتفاعی سایت، طبقه بالایی شامل فضاهای خصوصی و خواب دارای دید و منظرهای جذاب به تالاب و رودخانه است. و تراز پایینی با بازشوهای بزرگ شیشه ای و سرتاسری فضاهای نشیمن، پیوندی قوی با فضای خارجی پیرامونی برقرار کرده و جریان سیال و روان طبیعت را به داخل می کشاند.

5

6

اختلاف سطح موجود در سایت به واسطه فرم منحنی پله پله ای تعریف شده است که می تواند به عنوان سکوهایی برای نشستن نیز مورد استفاده قرار گیرد.

قسمتی از حجم بالایی پیش آمده و حالت سایه بانی برای فضای بیرونی مجاور نشیمن ایجاد کرده است. این فضای واسط و نیمه محصور برای نشیمن و استراحت، در عین لذت بردن از طبیعت پیرامونی  مورد استفاده قرار می گیرد.

7

لیست فضایی این طرح ویلا عبارتند از:

1-سطح پایینی: تراس-استخر-اتاق نشیمن-آشپزخانه-راهرو-راه پله-سرویس میهمان-پاسیو-خشکشویی-اتاق خواب خدمه با حمام

2-سطح بالایی: یک اتاق خواب مستر با حمام و رختکن اختصاصی-سه اتاق خواب دیگر و سه حمام-اتاق خواب میهمان با حمام اختصاصی اش-اتاق نشیمن و انباری

8

9

10

مقالمتریال غالب این طرح ویلا بتن، چوب و کف های سنگی است. بتن به صورت اکسپوز، نمایی مدرن به آن بخشیده است و چوب به صورت کارکرده و روستیک مورد استفاده قرار گرفته است.

11

پنجره های طبقه بالایی با پوشش های نازک و متحرک چوبی در طول روز و گرمای زیاد، پوشانده می شوند و در شب هنگام این پوشش ها کنار می روند.

12

13

14

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت