نمونه طراحی ویلا با نمای سنگ و چوب

مکان: مادرید- اسپانیا

آرشیتکت: A-Cero

مساحت: 2840 مترمربع

سال ساخت: 2012

سایت ویلا در یک منطقه مسکونی در شمال مادرید واقع شده است. زمین ساخت ویلا یک مستطیل به مساحت 2800 مترمربع می باشد، با انبوهی از درختان کاج و بلوط. از آنجاییکه هدف شرکت معماری A-Cero  حفظ این گونه های مدیترانه ای بود، سعی درکمترین دخل و تصرف در آنها صورت گرفته است و این درختان، هر دو نمای اصلی ویلا را در بر گرفته اند.

شیب کم طرح ویلا، مطابق با پارامترهای توپوگرافی سایت و با فرمهای منحنی شاخص نمونه کارهای این شرکت معماری شکل گرفته است. ساخت ویلا با استفاده از سنگ مرمر سفید و کرم و به صورت تهویه ای در ترکیب با چوب بامبو صورت گرفته است که به حجم و نمای ویلا، شخصیت و متانت می بخشد. سنگ مرمر قسمت وسیعی از نمای ویلا را پوشانده است و دارای بند کشی های منظم و مشخص است و حالت نسبتا مدولاری ایجاد کرده است. تم رنگی سفید و کرم این سنگ ها، سایه روشن های متنوعی را در برخورد نور خورشید ایجاد می کند. وجود قابل ملاحظه سنگ، حس صلابت و سنگینی به این بنا بخشیده است، محدود بودن بازشوها و سطوح شیشه ای و شفاف، این حالت را تشدید کرده است. پانل های باریک چوبی بامبو با رنگ قهوه ای تیره نیز خطوط موازی ظریفی را در قالب بندکشی های افقی ایجاد کرده اند. تضاد رنگی سنگ و چوب، جذابیت کلاسیکی را به حجم ویلا بخشیده است.

فضاسازی ها، انتخاب مبلمان و رنگ ها، یک طراحی داخلی مدرن، ساده و جذاب خلق کرده است. ترکیب سنگ و چوب در طراحی داخلی ویلا نیز به چشم می خورد. همچنین خطوط منحنی که در حجم ویلا حضور دارند، در بخشی از مبلمان و دکوراسیون داخلی نیز دیده می شوند. برای کف اتاق نشیمن از سنگ مرمر کرمی صیقلی و براق استفاده شده است و چوب بلوط هاوانا در کف اتاق خواب ها به کار رفته است. همچنین تنالیته های رنگی تیره و روشن در فضا وجود دارد. فضای آشپزخانه به واسطه یک پنجره نواری سرتاسری به فضای حیاط ویلا باز شده است.

روکش نهایی کابینت بندی و اجزای آشپزخانه از چوب است. مبلمان در ویلا ترکیبی است از طرحهای این شرکت معماری با دیگر المان های ویلا، به طوری که سادگی و ظرافت در آنها، رویکرد عمومی است. رنگ سفید، کف فضاها را پوشش داده است و با تن های قهوه ای و خاکستری آمیخته است. نورپردازی ملایمی با رنگ زرد و سفید در سقف اتاق نشیمن اجرا شده است.

توزیع فضایی این ویلا در سه طبقه صورت گرفته است. طبقه اول ویلا شامل سه سوئیت خواب می باشد. در حالیکه طبقه همکف در برگیرنده یک اتاق نشیمن بزرگ، سرویس بهداشتی میهمان، آشپزخانه و انبار است. همچنین یک اتاق خواب مستر بزرگ با اتاق رختکن در این طبقه جای گرفته است.

در طبقه زیرزمین، پارکینگ، فضاهای خدماتی و تاسیساتی جای گرفته اند. محوطه ویلا شامل فضای سبز، یک استخر شنا و اتاق رختکن مربوط به آن می باشد. در جوار ساختمان ویلا، باغچه های منظمی در فرم مستطیلی قرار گرفته اند که با پیاده راههای باریکی از یکدیگر جدا شده اند و با فاصله اندکی، استخر مستطیلی قرار گرفته است. متریال کفسازی این پیاده راهها و عرشه استخر از سنگ سفید و در تم رنگی نمای ویلا انتخاب شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]