طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

طراحی فضای سبز ویلا تنها مختص محوطه سازی ویلا نیست و می تواند فضای داخلی ویلا را نیز در بر گیرد. این امر به خصوص در طراحی ویلا باغچه ها مشهود است. وجود گیاهان در فضای کاملا محصور و یا نیمه محصور داخلی ویلا، لطافت و سرسبزی را برای فضای داخلی ویلا به ارمغان می آورد. با ادغام پوشش های سبز و طبیعی، پیوند طراحی ویلا با طبیعت تقویت می شود. در واقع ادامه پوشش های سبز و طبیعی از محوطه سازی ویلا به درون کشیده می شود و پیوستگی فضایی و بصری در قالب المان های طبیعی خلق می شود.

ماهیت متنوع طراحی ویلا امکان بروز خلاقیت های بسیاری را  در ترکیب المان های طبیعی  با المان های مصنوع ساختاری و تزئینی فراهم می آورد. مساحت تخصیص داده شده، فرم، فضاسازی، نحوه نورگیری و نوع گیاهان انتخابی بسته به  منطقه ویلاسازی، کانسپت طراحی ویلا و سبک طراحی داخلی ویلا  متفاوت خواهد بود. اما در هر صورت می توان اذعان داشت که فضای سبز در فضای داخلی ویلا به صورت یک نقطه کانونی و مورد توجه، تعریف می شود و قطعا تاثیر گذار و تاثیر پذیر از چیدمان های داخلی خواهد بود.

در ادامه به چهار نمونه طراحی فضای سبز در داخل ویلا اشاره می شود که ویژگی های متفاوتی را از باغچه و فضای سبز در خود پذیرا شده اند.

در اولین نمونه طراحی ویلا، مرزسبزی در اتاق نشیمن ویلا شکل گرفته که شامل یک دیوار با پوشش سبز عمودی و تاک های معلق است. یک مرز سبز دیگر در پشت اتاق غذا خوری، شکوفا شده است. بنابراین دکوراسیون سبز اتاق نشیمن می تواند از سراسر پلان باز آن، لذت ببرد. ویلای دوم دارای یک باغچه در ورودی است که به داخل راه یافته است و درختان آن تا طبقه دوم رشد می کنند. ویلای سوم یک ویلای لوکس و بزرگ است با کاشت گیاهان در ارتفاع کم و آخرین نمونه دارای یک فضای گلخانه ای شاخص است.

در ویلای اول شاخه های تاک از دیوار پاسیوی طبقه دوم بر روی چمن و گیاهان باغچه پایینی آویزان شده اند.

فضای نشیمن مجاور به رنگ سنگ هستند، با تاکیدهایی از چوب طبیعی. این فضا رو به اتاق غذاخوری باز است که در جوار آشپزخانه و فضای سبز قرار گرفته است.

صندلی های غذا خوری نارنجی رنگ به گرمی در فضا با بستر سبزی هستند که روی دیوار بافت دار، شکل گرفته است.

در باغچه کوچک ویلا یک درخت کاشته شده است، کفسازی کنار اسلب های پاسیو قابلیت چیدن صندلی هایی را زیر این درخت دارد.

برخی گیاهان در گلدان های بتنی زیر درخت جای گرفته اند، در حالیکه گیاهان کوچکتر مستقیما درچمن و باغچه ویلا رشد می کنند. ظاهر بافت ملایم مبلمان خاکستری، طرح خطی اسلب های پاسیو را بازتاب می دهد.

تخته های بیرون زده پس زمینه لایه ای شکلی را برای پوشش سبز ایجاد می کند.

نور طبیعی از یک حفره نوری از حیاط به پایین سرازیر می شود که باعث روشنایی و سایه اندازی روی پانل های موجود می شود.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

یک محفظه شراب در یک طرف اتاق غذا خوری، نور را بر روی کفسازی می تاباند. گیاهان قرار گرفته در این قسمت رو به نور طبیعی پنجره بالاسری، بالا می روند.

در ویلای دوم به احترام گیاهان سبز در پیش فضای ورودی، دیوارها به رنگ سبز یشمی هستند. مبل راحتی به رنگ چوب است و تن قهوه ای و چوبی این فضای نشیمن را تکمیل می کند. یک صندلی مدرن با تم خاکستری رو به زیبایی های باغچه داخلی، مایل شده است.

یک دیوار مشبک خاکستری، دیوار پس زمینه باغچه داخلی را پوشانده است.

یک  آکواریوم زیبا در گوشه اتاق نشیمن نزدیک مبل راحتی قرارگرفته و سرسبزی و شادابی خود را به این فضا عرضه می کند.

متناسب با این آکواریوم یک دکوری دیواری از دسته ماهی های خاکستری بر روی دیوار آشپزخانه جای گرفته است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

در طراحی داخلی ویلای سوم فضای نشیمن با بازشوهای وسیعی رو به فضای سبز بیرونی باز شده است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

یک باغچه کوچک در هال مرکزی ویلا و زیر نورگیر قرار گرفته است و یک المان دکوری چوبی، دیوار جانبی آن را زینت داده است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

دیوار وجه دیگر به رنگ روشن، در تناسب با سنگریزه های دور باغچه تا ارتفاع دو طبقه امتداد یافته است. یک نیمکت چوبی نیز برای نشستن در کنار این باغچه کوچک تعبیه شده است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

این باغچه کوچک به وجه دیگر فضای غذاخوری، نمای زیبا و جذابی بخشیده است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

در ویلای چهارم دو تم رنگی تیره و روشن سبک در تقابل همگون و متناسبی با طراحی فضای سبز داخلی شکل گرفته اند.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

در این طراحی داخلی با نورپردازی قفسه کتاب، حالت نمایشی و جالبی در زمینه تیره و دکوربندی سنتی دیوار اتاق نشیمن، ایجاد شده است. مبل راحتی با رنگ آبی تیره در چیدمان مشکی، جای خود را یافته است. یک درخت با گیاهان کوچک اطراف، در یک آتریوم شیشه ای در مرکز فضا قرار گرفته است. حالت خاص درخت علاوه بر خلق شادابی و سرسبزی در فضا تبدیل به یک المان تزئینی و نقطه کانونی در طراحی داخلی اتاق نشیمن ویلا شده است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

نور طبیعی از نورگیر مکعبی به پایین سرازیر می شود و فضای روشنی را در تضاد با رنگ تیره جداره ها و مبلمان ایجاد می کند. بین اتاق نشیمن و اتاق خواب یک دیوار جدا کننده از درب شیشه ای با فریم های سیاه وجود دارد که ظاهری مشابه نورگیر دارد. در این فضا تاکید بر در خت و فضای سبز محدود پیرامون آن است، به طوریکه مابقی فضا در پس زمینه تیره رنگی جود دارند.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

الوارهای از چوب طبیعی با الگوی استخوان شاه ماهی سراسر کف اتاق نشیمن را پوشانده است در حالیکه کف تراریوم با خزه های اسفنجی پوشیده شده است.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز

مکعب شیشه ای تراریوم بین فضای نشیمن و غذا خوری مجاور آشپزخانه قرار گرفته است و محصوریت فضایی و بصری برای آن ایجاد کرده است. مرکزیت این آتریوم به گونه ای است که از فضاهای مختلف به آن دید وجود دارد.

طراحی داخلی ویلا با فضای سبز
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]