Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

روف گاردن در باغ ویلا

روف گاردن در باغ ویلا

طراحی باغ ویلا بر مبنای تکیه زیاد بر اجزا و عناصر طبیعی سایت، صورت می گیرد. در این خصوص نباید از هیچ فضایی غافل ماند، حتی فضاهایی که در ترازهای تراس، بالکن و بام ویلا قرار می گیرند.

ادغام و یکپارچگی معماری طراحی ویلا با لندسکیپ و طراحی محوطه ویلا، مدیون پوشش های گیاهی است.

طبیعت باغ با حالت ارگانیک و رو به رشد، سطوح و دیوارها و نمای ویلا را می پوشاند. لطافت فضای سبز ویلا ظاهر سخت و خشک المان های ساختاری را تعدیل می کند.

فضاهای واسطی مانند ایوان ها، تراس ها، فضاهای بی نظیری را جهت فعالیت های متنوع به وجود می آورند. روف گاردن نیز در بالاترین تراز، علاوه بر افزودن زیبایی و جذابیت، ویژگی های محیط زیست دوستی را ارتقا می دهد.

روف گاردن در باغ ویلا

پوشش های سبز، گل ها و گیاهان می توانند در ترازهای مختلف اجرا شوند. بام ویلا در باغ می تواند تبدیل به روف گاردن زیبایی شود.

ساخت روف گاردن ویلا تابع شرایط و آماده سازی بستری است تا فضای بام ویلا به فضایی برای پرورش گیاهان، استراحت و گذران اوقات فراغت تبدیل شود.

در این صورت پیوستگی فضایی بین محوطه ویلا، باغ و بام آن به وجود می آید و ساختمان ویلا غرق در طراوت و شادابی طبیعت می شود.

نمونه باغ ویلا در گرایش های مختلفی شکل می گیرد. در ادامه به بررسی  نمونه ای در سنگاپور می پردازیم که توسط شرکت محلیGuz Architects طراحی و اجرا شده است.

" خانه بید"  برای یک خانواده جوان ساخته شده و علی رغم نیازهای عملکردی این طرح، دارای طراحی جذابی است که تمام دوستداران معماری آن را تحسین می کنند.

روف گاردن در باغ ویلا

برخی از ویژگی های بسیار جذاب طرح ویلا در این تصاویر قابل مشاهده است که با سقف شناور و سبز ایوان و ستون های چوبی زاویه دار شروع می شود. این ستون های مورب یاد آور خطوط طبیعی جنگل هستند.

زیر این سقف یک ناحیه نشیمن باز است که مرز بین فضای داخلی و خارجی را کمرنگ می سازد. همچنین یک راه پله ظریف به بام می رسد که بر استخر شیشه ای جذاب زیرین مشرف است.

روف گاردن در باغ ویلا

ورودی ویلا خصوصی و در عین حال پذیرا است. باغ آرایی عالی، استفاده از سنگ طبیعی و بافت گرم چوب را به زیبایی به تصویر می کشد.

پانل های چوبی شیار دار در جلوی ورودی، دید محدودی را به داخل حیاط ویلا مقدور می سازند، بنابراین فضای داخلی در عین برخورداری از حریم خصوصی، کاملا محصور نیست.

5

در پشت دروازه ورودی، بهشتی از گیاهان جالب و زیبا و معماری هماهنگ با آن وجود دارد.

6

معماران این ویلا لوکس و بزرگ را با کمترین حد دیوار، درون سایت تپه ای جای داده اند که بهره مند از نسیم نایاب سنگاپور و مناظر خیره کننده می باشد.

روف گاردن در باغ ویلا

روف گاردن در باغ ویلا

یک حیاط باغچه در مرکز این پاسیوی سرپوشیده فضای بیرونی متنوعی خلق کرده است. یک درخت بلند تا وید دایره ای در روف گاردن می رسد، گیاهان از بالا به پایین آویزان هستند و استخر در طول بدنه ویلا منعکس کننده آرامش و طراوت آب می باشد.

روف گاردن در باغ ویلا

در پشت باغچه ویلا یک آشپزخانه باز وجود دارد که همان مقدار که جز فضاهای بیرونی است، به فضاهای داخلی نیز تعلق دارد.

روف گاردن در باغ ویلا

در بخش دیگر این باغچه مرکزی یک فضای نشیمن وجود دارد که به استخر و پاسیو دید دارد.

روف گاردن در باغ ویلا

عبور از فضاهای بیرونی بدون وقفه است و باغچه ها و استخر در تمام طول مسیر دیده می شوند.

روف گاردن در باغ ویلا

 نه تنها راه پله بیرونی به روف گاردن می رسد بلکه آن بخشی از باغ است با کف پله های سبز که احساس و دیدگان را نوازش می کند. پیشانی باز پله ها و ریل های کناری هیچ مانع بصری در دید به پیرامون ایجاد نمی کنند.

13

یک تراس در تراز بالا کاملا محصور در شیشه و پوشش گیاهی است که دیدهای پیوسته ای به باغ و پیرامون دارد. کف و سقف پیش آمده تراس از الوارهای چوبی است. بدین رو متریال بنا از سیمان و بتن به آرامی به چوب و بافت پوشش گیاهی در حرکت است.

روف گاردن در باغ ویلا

روف گاردن باغ ویلا سرسبز و زیبا، مانند سطح باغ است، گویی یک ساختمان مابین دو بستر سبز جای گرفته است. اقامت در چنین ویلایی تجربه بی نظیری است از درک زیبایی های طبیعت همیشه در حال رشد و دگرگونی.

15

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت