ایده های نو برای صخره های کوچک باغی در محوطه سازی

مقالات طراحی محوطه
بازدید: 167

نگه داشتن یک گلدان پر از گل های شاداب تنها راه رسیدن به طراحی محوطه ایده آل نیست.آنهایی که ذوق محوطه سازی دارند و از آن لذت میبرند ممکن است به دنبال اضافه کردن ایده ها و متریال های جدید به محوطه باشند.اگر شما جزو این افراد هستید یک طراحی باغ کوچک سنگی میتواند ایده خوبی باشد.این ویژگی تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به سایر اجزا دارد.چند ایده در این رابطه میتواند ذهن شما را باز کند.

باغ های سنگی وقتی به کار برده می شوند زیبا هستند ولی شاید به کمی کمک نیاز داشته باشید که بهتر به نظر برسند.

اگر تصمیم خود را گرفتید حتما با گروه معماری villa1000 تماس حاصل فرمایید.02188660665

طراحی تراس،طراحی ویلا،طراحی پاسیو

باغ راک چیست؟

اگر به دنبال راهی منحصر به فرد برای تزئین حیاط پشتی هستید،یک تپه کوچک در چشم انداز قرار دهید.داشتن یک باغ سنگی بدون شک ارزش تامل به آن را دارد.باغ های راک اصولا به طور سنتی راهی برای برجسته کردن سنگ ها و اشکال طبیعی هستند.در این باغ ها می توان چند گیاه کوچک در میان صخره ها را مشاهده کرد و یا ممکن است سنگ ها به طور استراتژیکی کنار هم قرار داده شوند.

خبر خوب در مورد باغ های سنگی این است که این گونه از باغ ها در هر شرایط آب و هوایی سازگاری دارند.

تعجبی ندارد که محوطه سازی سنگی مدرسه روز به روز محبوب تر شده است برای استفاده در حیاط و فضای مالکان خانه!

طراحی تراس،طراحی ویلا،طراحی پاسیو

1-ایده های باغ های راک

هیچ طرح محوطه باغی سنگی وجود ندارد که روی سنگ تنظیم نشده باشد .باغ شما میتواند آن چیزی باشد که شما می خواهید واین بر حسب فضا و بودجه ای است که شما تخصیص می دهید.هزینه های سنگ محوطه سازی بر حسب نوع و اندازه متغیر خواهد بود.

البته گونه های دیگری از استایل باغ سنگی وجود دارد که می تواند برای شما الهام بخش باشد.

1-باغ راک ژاپنی

اگر به دنبال یک فضا برای تفکر و آرامش در بیرون هستید سبک سنتی باغ ژاپنی می تواند مناسب باشد.این باغ ها ساده هستند و تعداد کمی سنگ بزرگ برای تقلید از کوه ها و سنگ ریزه های بین آب و امواج دارند.

طراحی تراس،طراحی ویلا،طراحی پاسیو

2-گیاهان باغ راک

هر چند که محوطه سازی به سبک باغ سنگی به تنهایی زیبا است اما بسیاری از صاحبان خانه یا ویلا تصمیم میگیرند چند گیاه کوچک را برای اضافه کردن کمی رنگ استفاده کنند.این گیاهان میتواند در اطراف سنگ ها و یا در بین سنگ ها باشد.

طراحی تراس،طراحی ویلا،طراحی پاسیو

3-باغ راک شیب دار

اگر در محوطه سازی خود دارای شیب هستید آن میتواند مکان مناسبی برای یک باغ سنگی باشد.برای ساختن باغ سنگی خود بر روی یک شیب یا تپه کوچک ،شما به کمک یک طراح محوطه نیاز خواهید داشت تا مطمئن شوید که کار درست انجام شده است و خطر آسیب وجود ندارد.

برای طراحی محوطه خود با ما در تماس باشید.villa1000

4-مسیر باغ

اگر شما یک باغ سنگی دارید احتمالا می خواهید فضا داشته باشید تا از گیاهان نیز بهره بگیرید.ساخت یک مسیر باغی علاوه بر زیبایی فضا بهتری را برای استفاده از گیاهان را به شما میدهد.

 

طراحی تراس،طراحی ویلا،طراحی پاسیو 

5-ویژگی های آب در باغ های راک

اگر به دنبال تبدیل کردن باغ به یک آبادی در فضای باز هستید شما باید ویژگی آب را به فضا اضافه کنید.این ویژگی طوری است که لوکس به نظر میرسد و تمام ویژگی هایی که نصب کرده اید را کنار هم جمع می کند.فواره های آبی در اندازه های مختلف قرار دارند،برخی صاحب خانه ها یک برکه کوچک را در باغ خود ترجیح می دهند در حالی که سایرین از آب های جاری بالای صخره های باغ لذت میبرند.

نتیجه گیری:

تمام این موارد به به کارگیری یک طراح محوطه با سلیقه و مجرب نیاز دارد.

متخصصین ما در همه حال در کنار شما هستند.

تلفن دفتر مشاوره 02188660665

درباره گروه معماری villa1000

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. نظرات و سوالات خود را در مورد این ویلا میتوانید با در میان بگذارید
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت