باغ ویلا

لندسکیپ پیرامون هر محیط ساخته شده ای، در آن تفاوت ایجاد می کند. المان های طبیعی که درون معماری ادغام می شوند و یا طراحی می شوند که آن را در بر گیرند، تفاوت زیادی در چگونگی تجربه فضایی ما ایجاد می کنند. از همین رو محوطه سازی ویلا امر ساده ای نیست.

بخش عمده ای از طراحی لندسکیپ ویلا شامل فضاهای سبز و طبیعی می باشد. در شرایطی، سایت ساخت ویلا دارای فضاهای طبیعی بسیاری از جمله باغ و باغچه ها می باشد، در این صورت حفظ این پتانسیل طبیعی و جذاب و ادغام طراحی ویلا در آن منجر به ساخت باغ ویلا یا باغچه ویلا می شود که طبیعت، گیاهان و درختان در طراحی نمای ویلا و طراحی داخلی ویلا نقش پررنگی دارند و طراحی، چیدمان و المان های موجود در فضا را تحت تاثیر قرار می دهند.

برای آشنایی با ترکیب بندی ویلا با طبیعت، یک نمونه باغ ویلا از پروژه های معاصر در برزیل معرفی می شود که راه حل های ساده ای را ارائه داده و وفور گیاهان گرمسیری این کشور را نمایان می سازد.

این طراحی ویلا با نام خانه سیبی پیروناس Sibipirunas House توسط شرکت معماری Studio Otto Felix به مساحت 250 مترمربع و در سال 2019 اجرا شده است.

به روشی منحصر به فرد، خطوط مستقیم و فرم های تشکیل دهنده فرم ویلا، ترکیب روستیک و معاصر را به صورت موجزی خلق کرده اند.

این باغ ویلا دارای یک فضای نشیمن با شومینه، آشپزخانه و یک سوئیت خواب است و تصویری از یک زندگی ساده را بازتاب می دهد.

با ارائه یک پروژه معماری معاصر، در اصطلاح تخصصی، ساختار ویلا می تواند سبک و آسان برای اجرا تعبیر شود. فضای سکونتی بر مبنای سه المان اصلی است: شیشه، گچ و تراورتن رومی. حضور قوی این متریال، ایده خانه های روستایی را احیا کرده و بازخوانی مینیمالیست و مدرن تری را به آن می بخشد. به غیر از اجزای ساختاری و تیرهای فلزی، متریال اصلی شیشه است که فضاها را محصورکرده است. همچنین طرح ویلا با دو درخت ادغام شده است که ماهیتا محیط را تعمید می دهند.

ورودی ویلا با پیاده راهی چوبی و باغچه سبز فضای دعوت کنندگی استوایی را القا می کند، غنی در ادراک فضایی. به لطف شفافیت معماری ویلا، لندسکیپ ویلا در جوار فضای داخلی پایدار و ماندگار تعریف شده است.

سقف با پانل های تخته ای گچی باعث روشنی ورودی ویلا می شود و بازی نور و سایه جذابی را خلق می کند. در شب، نور از لابه لای ستون های بنا به محوطه ویلا نفوذ می کند و المان های ساختاری آن را برجسته کرده و جو زیبایی را خلق می کند.

اتق نشیمن ویلا دارای یک شومینه است که دعوت کننده و المانی مهم است که تقابلی را بین گذشته و آینده ایجاد می کند. قالیچه فضا را محدود کرده و الگوی ارائه و تقسیم فضایی را می شکند. دیگر مبلمان به دقت انتخاب شده اند و تناسب مطلوبی از راحتی و تنوع را به وجود می آورند.

طراحی مبلمان ویلا، موضوع متمایزی است، ظریف و هوشمندانه با تن های تیره تر وگرمتر و در تعامل با ترکیب بندی دیگر اجزاست. میز غذا خوری با پایه های برنجی و صفحه گرانیتی مجلل رویش، برای مثال، یک طراحی حرفه ای و اصیل است. در طراحی داخلی ویلا از المان ها و آثار هنرمندان محلی استفاده شده است، برای مثال گلدان های سرامیکی، نقاشی ها، تزئینات گچی و مجسمه ها. هر یک دارای یکتایی منحصر به فردی هستند.

با الهام از ساختارهای قدیمی شهر سائوپولو، از سرامیک قرمز رنگ در کف استفاده شده است. در کنار وجوه پایدار این پروژه، آن دارای ذائقه ای از مینیمالیسم نیز هست،  همراه با دیواری با حالت نمادین نصفه و نا تمام.

سوئیت مستر دارای دکوراسیون ظریفی است با پس زمینه ای از گیاهان سبز و شاداب. در  این فضا نیز مشابه المان دیوار نصفه اجرا شده است و فضای وان حمام را نیمه محصور ساخته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]