نمونه طراحی ویلای شخصی در دوبی

نام پروژه: ویلا لیما-Villa Lima

مکان: دوبی- امارات متحده عربی

معمار: Loci Architecture + Design

مساحت: 1865 مترمربع

سال ساخت: 2018

در این طراحی ویلا، الگوی حیاط های عربی سنتی به درون ایده شکل گیری در دوبی راه یافته است، جاییکه اقلیم و زمینه باعث می شوند که حیاط ویلا، نقش حیاتی را در ساخت ویلا بازی می کند، فضای داخلی خصوصی را تعدیل کرده و خاطره معماری عربی باستانی را زنده می سازد.

باغچه ویلا دیدهای کنترل شده ای از محوطه سازی ویلا و آب برای فضاهای داخلی فراهم می آورد و صفحات مشربیه، دید به بیرون را تامین می کنند اما دیدهای داخلی را کنترل می کند. این ویژگی در بافت های محلی مهم است و نما و فضاهای داخلی را با بازی از نور و سایه پویا و جذاب می سازد.

سایت ویلا در یک ناحیه حومه ای واقع شده است و بنای ویلا خود را به عنوان یک حجم محصور از جوانب و قسمت عقب با فرم مستطیلی ارائه می دهد که با بازشوهای بزرگ و صفحات مشربیه کامل می شود و از جاده با پوشش گیاهی انبوه، دیده می شود. در یک سمت ویلا، باغچه حیات و استخر وجود دارند، یک محوطه شخصی در شهر که دارای پوسته و عملکرد ویلایی می باشد. این ویلای اقلیمی از تکنیک های سرمایش غیرفعال سنتی محوطه ویلا و سایه اندازی و سرمایش آب برای کاهش دمای طبیعی و استقرار خلوت و آرامش و نور طبیعی بهره می برد.

باغچه ویلا از فضای زندگی طبقه همکف حفاظت کرده و پیوند بصری قوی را با تراسهای بزرگ و لندسکیپ ویلا برقرار می کند و فضاهای بیرونی را به درون می کشاند. یک درخت که مرکز حیاط ویلا را پر کرده است به همراه نورگیرها یک محیط داخلی خصوصی را خلق می کند با جریان نور طبیعی از بالا. سوئیت های اتاق خواب در طبقه اول به دور این حیاط متمایل شده اند. اتاق خواب اصلی دارای یک دسترسی خصوصی است با پنجره های خلیجی و حمام خصوصی که در پشت صفحه مشربیه واقع شده است. صفحات مشربیه با نور فیلتر شده و متریال طبیعی از سنگ و چوب در تعامل هستند.

در تراز زیرزمین یک سالن بزرگ و اتاق غذاخوری دارای دیدهایی بر گودال باغچه ویلا هستند که در امتداد سوئیت خواب میهمان کشیده شده است. تمام فضاهای خدماتی در زیرزمین واقع شده اند که کاملا پنهان از دید می باشند. سیرکولاسیون و دسترسی ها به دقت مدیریت شده اند تا کارایی را به حداکثر رسانده و از حفظ حریم خصوصی خانواده اطمینان حاصل شود.

متریال طبیعی برای تقویت کانسپت ویلا مورد استفاده قرار گرفته اند، دیوارهایی از سنگ طبیعی برای پیرامون و باغچه، دیوارهای باله ای از سنگ های بریده شده بر بازشوهای ساخته شده از چوب طبیعی تاکید می کند. صفحات مشربیه از برنز، آلومینیوم و بتن ساخته شده، حریم خصوصی ایجاد کرده و نور ورودی به فضاهای داخلی را تعدیل می کند که گرم و پر از نور طبیعی می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]