طراحی ویلا مدرن و ارتباط با فضای بیرونی

طراحی ویلا مدرن اصولا برپایه ارتباط آزاد فضایی بین فضاهای داخلی و خارجی شکل می گیرد، در این راستا طراحی حیاط ویلا هم راستا با طراحی و ساخت ویلا شکل می گیرد، بدین رو بنا بر تراکم و وسعت فضای سبز، باغ ویلا، باغچه ویلا یا ویلا با حیاطی مدرن و محدود شکل می گیرد.

در این مقاله به بررسی چند ویلا لوکس و مدرن می پردازیم که دارای یک وجه مشترک هستند: ارتباط نزدیک با حیاط های طراحی شده و بی نقصی که آنها را احاطه کرده اند. هر کدام از آنها آزادی فیزیکی و بصری را در عبور بین داخل و خارج فضا خلق می کنند و لذت از هردو فضا را برای ساکنان مقدور می کنند.

این نمونه ها همچنین انتخاب های مشابهی را ارائه می کنند: دیوارهای شیشه ای وسیع و بتن پرداخت نشده که در طراحی داخلی ویلا مدرن، نقش پررنگی دارند. فضاهای داخلی ساده، مدرن و مینیمالیست باقی می مانند، اما همچنان ویژگی های شاخص خود را از طریق چیدمان دقیق مبلمان و متریال شاخص و جذاب، بیان می کنند.

اگر به دنبال الهامات معماری ویلا مدرن خاصی هستید، این نمونه ها می توانند جرقه ای برای ایده های نو در ساخت و اجرا ویلا مدرن باشند.

معماری معاصر این ویلا دارای تعبیر مدرنی است. ستون های بلندی، بخش کنسول شده را نگه می دارند، وظیفه سنگینی برای چنین اجزای باریکی.

خطوط مرزی بین فضاهای بیرونی و داخلی شاخص نیستند، مشکل است که بگوییم کدام یک از آنها تمام شده و دیگری شروع می شود. فضاهای نشیمن اصلی از داخل حیاط ویلا قابل دید هستند و از فضای داخلی نیز به هردو وجه حیاط دید وجود دارد. یک پاسیوی سرپوشیده بهترین فضای واسط را ایجاد کرده که بخش سایه دار محوطه ویلا است و با مبلمان بیرونی مجهز شده است.

در طبقه اصلی این باغ ویلا، فضاهای غذا خوری و نشیمن به طور یکپارچه با فضای پاسیوی بیرونی ادغام شده اند. درب های شیشه ای حفاظتی را در برابر شرایط بیرونی به وجود می آورند که در صورت باز بودن، فضا کاملا باز بوده و نسیم خنکی به داخل جریان می یابد که روح را نوازش می کند.

المان های چوبی سبک، احساس آزادی و طبیعت گرایی را در فضای داخلی ویلا القا می کنند. کل فضای نشیمن به وسیله جزئیات لوکسی مانند لوستر  Lindsy Adelman و چراغ های پایه دار  Arco  جذاب و شیک شده است.

در فضای پشت ساختمان ویلا، تضاد متریال ها و فرم ها کمک می کند تا ساختمان ویلا، ترکیب طبیعی تری با پیرامونش داشته باشد، علی رغم حضوری مدرن و شاخص.

این طراحی ویلا مینیمال دارای چیدمان بی همتایی می باشد. در جوار باغچه بیرونی فضای داخلی رو با لندسکیپ ویلا باز می شود. شیشه و چوب تم کلی متریال را تشکیل می دهند و نرمی و روانی اتصال بین ویلا و محوطه سازی ویلا را بیشتر تقویت می کنند.

یک دیوار دکوراتیو، اتاق نشیمن ویلا را از بقیه فضاهای این طبقه جدا می کند و تبدیل به المان جذابی در طراحی داخلی ویلا شده است.

همه چیز درباره این ویلا مدرن حسی از آزادی دارد. اما گزینه های ایجاد حریم خصوصی همچنان نقش مهمی در طراحی داخلی ویلا دارند.

میهمانان قطعا از این چیدمان داخلی-خارجی صمیمی ممنون خواهند بود. آنها می توانند در استخر شنا کنند بدون اینکه احساس کنند که از جمع و دورهمی داخل به دور مانده اند.

سادگی در آشپزخانه حکمرانی می کند. همه فرم ها خالص هستند، بدون کمترین جزئیات غیرضروری که پیوند فضا را با باغچه بیرونی مخدوش کند.

به غیر از بازشوی شیشه ای وسیع، این آشپزخانه دارای یک پنجره باریک و کشیده است که روی سطح کانتر را روشن می کند.

استخر ویلا در امتداد فضای داخلی است و به نظر می رسد که زیبایی آرام بخش مورد نظر را در اجرای ویلا مدرن خلق کرده است.

یک پل روی استخر عبور از روی آن را میسر کرده بدون اینکه اخلالی در خطوط پیرامونی استخر ایجاد کند.

حیاط ویلا مدرن با المان های چوبی و بتنی فریم بندی شده است. در اینجا پنجره های بلندی هستند که تا راس آتریوم اتاق نشیمن می رسند و به ساکنان اجازه می دهند که از آسمان و باغ پیرامونی لذت ببرند.

این ویلا دکوراسیون بی نظیری دارد اما خلاقیت ساختاری آنَ، حتی جذاب تر نیز هست. پیاده راههای اصلی از شکاف بین آتریوم و فضاهای سایه دار زیر سقف پایینی عبور می کنند.

مبلمان انتخابی ترکیبی از فرم های ساده و اجزای مجسمه گون خلاقانه را به تصویر می کشند. مجموعه ای از رنگ های روشن که فضای کلی را روشن می سازند.

آشپزخانه یک فضای سرپوشیده را زیر راه پله اشغال می کند که به فضاهای خصوصی طبقه دوم می رسد. بتن و سطوح مشکی به فضا حالتی صنعتی می بخشند که به واسطه ظرافت کشوهای چوبی، لطیف تر شده است.

در وجه دیگر در کنار پنجره های بلند، فضای نشیمن، باز احساس می شود، با وجود اینکه در گوشه فضا شکل گرفته است.

پنجره بزرگ شیشه ای که ارتفاع دو طبقه را پوشش داده است، روشنی و مناظر زیبای حیاط را به داخل فضاها می کشاند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]